Reklama

Dziecięca fabryka rozwoju

Opublikowano:
Autor:

Dziecięca fabryka rozwoju - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Fabryka rozwoju osobistego to projekt, który od marca 2017 r. realizuje stowarzyszenie Lokalna Strategia Rozwoju LGD "Dorzecze Wisłoka". Jest skierowany do sześćdziesięciorga dzieci w wieku od 3 do 10 lat i do 45 rodziców, z terenu czterech gmin: Besko, Bukowsko, Rymanów i Zarszyn.

40% dzieci ma pochodzić z rodzin ubogich, wielodzietnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Jego celem jest zmniejszenie zachowań patologicznych i zapobieganie zagrożeniu niewłaściwymi zachowaniami wśród młodzieży poprzez nowatorskie działania rekreacyjno–poznawcze.

W ramach projektu zaplanowano m.in. utworzenie sekcji sportowo–rekreacyjnej, zajęcia na basenie, naukę jazdy na koniach huculskich, letnie półkolonie, sobotnie rodzinne wypady w góry, wycieczki do ekomuzeum "Beskidzkie Wędrowanie", wycieczka do Rzeszowa – zwiedzanie Muzeum Dobranocek i spektakl dla dzieci w Teatrze Maska, Dzień Dziecka w Bajkowej Krainie Pogranicza.

W tym celu swoich pomieszczeń użyczą szkoły w Besku, Rymanowie, Nowotańcu i Odrzechowej. Krytą ujeżdżalnię do nauki jazdy konnej udostępni Zakład Doświadczalny IZ PIB w Odrzechowej, a basen – Hotel Restauracja Dwór Ostoia – Klimkówka.

Aby wziąć udział w projekcie, należy złożyć formularz rekrutacyjny w siedzibie stowarzyszenia LGD "Dorzecze Wisłoka" w Zarszynie w terminie do 30 marca. Wszystkie dokumenty w imieniu swoim i dziecka wypełnia rodzic lub opiekun prawny dziecka. Formularze można pobrać na stronach: www.dorzeczewisloka.pl i na stronach gmin: www.besko.pl, www.rymanow.pl, www.zarszyn.pl, www.bukowsko.pl.

Projekt współfinansowany jest ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (P FIO) Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE