Reklama

Dzieci lubią "Ognika"

Opublikowano:
Autor:

Dzieci lubią "Ognika" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości "Ognik" - sala edukacyjna w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Pierwsze miesiące działania utworzonej ponad pół roku temu sali edukacyjnej podsumował  Grzegorz Oleniacz, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku.

- Efektem zakończonego w tym roku  programu Bezpieczna Plus było oddanie pożytecznej dla naszego społeczeństwa i dzieci sali edukacyjnej "Ognik" - wyjaśnia. - Jest to miejsce, w którym najmłodsi ze szkół podstawowych biorą udział w zajęciach cieszących się bardzo dużym zainteresowaniem.

Od marca do wakacji w zajęciach w sali edukacyjnej uczestniczyło ponad 1 000 osób.

- Przyjechali do nas przedstawiciele każdej gminy i uczniowie ze wszystkich szkół - informuje zastępca komendanta. - Sala będzie się rozwijać. Co ciekawe, w "Ogniku" dziecko nie tylko słyszy o ciekawych rzeczach, o których opowiada mu strażak, ale może także wszystkiego dotknąć i zobaczyć. Myślę, że w perspektywie następnych lat wiedza, którą nabędą nasi milusińscy, może się przydać. 

"Ognik" zaprasza
Pomieszczenia sali edukacyjnej "OGNIK" znajdują się na I piętrze Komendy Powiatowej PSP w Sanoku przy ul. Wincentego Witosa 60. Stanowią wydzieloną część obiektu, przeznaczoną do realizacji zajęć edukacyjnych. Korzystanie z pomieszczeń sali edukacyjnej "OGNIK" jest możliwe wyłącznie na podstawie zgłoszenia oraz po telefonicznym ustaleniu terminu zajęć przez opiekuna grupy (nauczyciel, wychowawca, rodzic) z dowódcą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej lub w
przypadku jego nieobecności z zastępcą dowódcy. Zajęcia edukacyjne mogą być przeprowadzane we wtorki i środy od 9 do 11 i od 11 do 13.

W spotkaniach mogą brać udział dzieci ze szkół podstawowych, w grupach liczących maksymalnie 20 osób (co nie dotyczy opiekunów). Po zakończeniu zajęć każde dziecko otrzymuje imienny certyfikat potwierdzający udział w zajęciach na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE