Reklama

Duże zainteresowanie sanockimi placówkami! Znamy wyniki naboru do szkół średnich

Opublikowano:
Autor:

Duże zainteresowanie sanockimi placówkami! Znamy wyniki naboru do szkół średnich - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Poznaliśmy wyniki naboru do szkół średnich prowadzonych przez Powiat Sanocki. W tym roku zainteresowanie sanockimi placówkami jest duże, o czym świadczą poniższe dane.

W I Liceum Ogólnokształcącym przygotowano dla uczniów 192 miejsca. Na dzień 20 sierpnia można złożyć jeszcze podanie na profil biologiczno-chemiczny (4 miejsca), psychologiczny z rozszerzonym językiem polskim i biologią (2 miejsca), matematyczno-fizyczny (3 miejsca), ekonomiczny z rozszerzoną matematyką i geografią (3 miejsca), humanistyczny z rozszerzonym językiem angielskim (2 miejsca).

 

II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku może przyjąć 150 uczniów. Ostatnie 3 wolne miejsca są na profilu matematycznym z przedmiotem rozszerzonym biologia, fizyka lub chemia, na profilu matematycznym z przedmiotem rozszerzonym geografia lub WOS - 5 miejsc oraz na profilu polonistycznym z przedmiotem rozszerzonym historia lub WOS - 3 miejsca.

 

W technikum w Zespole Szkół nr 1 w Sanoku chętni mogą jeszcze wybrać naukę na kierunku technik ekonomista (6 miejsc), technik hotelarstwa – 1 miejsce, technik logistyk – 1 miejsce. Dla absolwentów szkół średnich ZS nr 1 przewidział 130 miejsc.

 

W technikum w Zespole Szkół nr 2, w którym zarezerwowano dla uczniów 136 miejsc, można złożyć podanie na kierunek technik automatyk (4 miejsca), technik elektronik (4 miejsca) oraz technik spawalnictwa (1 miejsce).

 

W technikum w Zespole Szkół nr 3 są jeszcze wolne miejsca na kierunku technik elektryk (2 miejsca), technik mechatronik (1 miejsce) oraz technik pojazdów samochodowych (2 miejsca). Łącznie naukę w ZS nr 3 może podjąć 226 uczniów.

 

Z kolei w technikum w Zespole Szkół nr 5 w Sanoku przewidziano dla uczniów 92 miejsca. Można jeszcze złożyć dokumenty na kierunek technik fotografii i multimediów (8 miejsc), technik żywienia i usług gastronomicznych (7 miejsc), technik usług fryzjerskich (10 miejsc) oraz technik budownictwa (3 miejsca).

Wolne miejsca są również w branżowej szkole I stopnia. W Zespole Szkół nr 5 na uczniów w zawodzie fryzjer czeka 7 miejsc a w klasach wielozawodowych - 20 miejsc.

W tym roku nie udało się utworzyć trzech kierunków: technik organizacji turystyki i technik geodeta w Zespole Szkół nr 5 oraz technik rachunkowości w Zespole Szkół nr 1.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE