Reklama

"Dostępna szkoła" w gminie Lesko [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa realizacja jednego z największych w ostatnich latach projektów inwestycyjnych Gminy Lesko w szkołach podstawowych w Lesku, Hoczwi i Średniej Wsi.

Za łączną kwotę 1 684 495,00 zł, w tym w ramach 1 300 000 zł z projektu grantowego pn. „Dostępna Szkoła – innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia” we wspomnianych placówkach wdrożone zostaną wypracowane Indywidualne Plany Poprawy Dostępności, dzięki którym wyeliminujemy szeroko rozumiane bariery. Jest to odpowiedź na potrzeby rosnącej liczby dzieci z niepełnosprawnościami oraz ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Otrzymany przez Gminę grant umożliwił przeprowadzenie działań modernizacyjnych, zakup pomocy dydaktycznych i wyposażenia. Placówki otrzymają również środki na działania podnoszące świadomość oraz kompetencje nauczycieli i specjalistów szkolnych.

W chwili obecnej odebrana została już część robót. Przy wszystkich szkołach wykonane zostały stanowiska postojowe dla osób niepełnosprawnych oraz remont schodów zewnętrznych. Dodatkowo w Hoczwi i Średniej Wsi zakończył się remont placów i dojść do budynków wraz z pochylniami dla osób niepełnosprawnych i montażem instalacji przyzywowej (akustycznej). Budynki zyskały również dodatkowe oświetlenie zewnętrzne przy ciągach komunikacyjnych. W Średniej Wsi remontowane są istniejące sanitariaty na parterze wraz z przystosowaniem jednej na potrzeby osób niepełnosprawnych. Wymieniono też część drzwi wewnętrznych. Z kolei w Hoczwi wyremontowane zostało zaplecze istniejącej szatni z wydzieleniem WC dla osób niepełnosprawnych. Uczniowie mogą też korzystać z bezpiecznych schodów wewnętrznych, które zostały przebudowane wraz z wymianą balustrady. Podobnie jak w Średniej Wsi, tu także została wymieniona część drzwi wewnętrznych.

W tym roku największe prace zostaną wykonane przy budynku Szkoły Podstawowej na ul. Smolki. Tam wybudowana zostanie winda, która zapewni komunikację pionową w 4 – kondygnacyjnym budynku. Dla osób niepełnosprawnych dostosowane zostaną również pomieszczenia sanitarne.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy