Reklama

Dominik Wania – superstar! Sanoczanin z dwoma "Oscarami Jazzowymi”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Dominik Wania

Dominik Wania – superstar! Sanoczanin z dwoma "Oscarami Jazzowymi”  - Zdjęcie główne

foto Dominik Wania

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeszcze nie przeminęły echa Gali Fryderyków, której jednym z głównych bohaterów był DOMINIK WANIA, nagrodzony dwiema statuetkami, jak znów zrobiło się głośno o sanockim jazzmanie. Na wielkiej Gali Jazzowej „Grand Prix Jazz Melomani”, która odbyła się 15 bm. w Łodzi, Dominik ponownie uhonorowany został dwoma „Oskarami Jazzowymi”, zwyciężając w kategoriach: „Artysta Roku” i „Album Roku” (Lonely Shadows).

To była już 29 edycja „Grand Prix Jazz Melomani”, której pomysłodawcą oraz organizatorem jest Stowarzyszenie noszące tę samą nazwę (GPJM). Na dorocznej gali wręczane są statuetki (rzeźby) „Jazzowe Grand Prix”, zwane „Oscarami Jazzowymi”. Przyznawane są one przez kapitułę złożoną z dziennikarzy, władze stowarzyszenia, poprzednich laureatów oraz wybitne postacie jazzu. 


Na 29. gali, która odbyła się 15 bm. w Teatrze Wielkim w Łodzi, zabrakło jednego z głównych jej bohaterów – Dominika Wani, który w tym czasie koncertował poza granicami kraju. Pod jego nieobecność, dwa „Oscary Jazzowe”, przyznane w kategoriach: „Artysta Roku” i „Album Roku”, w jego imieniu odebrał Paweł Brodowski, redaktor naczelny „Jazz Forum”. Gwiazdą wydarzenia, która wystąpiła na gali, była Ewa Bem. Otrzymała ona „Grand Prix” za całokształt działalności, a miało to związek z 50. Rocznicą jej kariery artystycznej.


Ciesząc się z kolejnego wielkiego sukcesu wybitnego pianisty z sanockim rodowodem, odnotujmy, iż aktualnie Dominik Wania uczestniczy w festiwalu „Muzyka Wiary, Muzyka Pokoju”, który odbywa się w dniach 22-26 października w Warszawie. Tym razem występuje w zespole, który przyjął nazwę „Lutosławski Quartet”.

Dodajmy jeszcze, że Dominik Wania zaangażowany jest w realizację nowego projektu: „Obara – Sclavis – Wania”, w którym uczestniczy wybitny muzyk jazzowy pochodzący z Francji, europejskiego formatu, Louis Sclavis. Projekt ma być przedstawieniem muzycznego krajobrazu Karkonoszy

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy