Jeszcze w 2018 roku gmina miasta Sanok zleciła opracowanie dokumentacji na budowę domu przedpogrzebowego przy ul. Kółkowej w Sanoku (dzielnica Olchowce).
- Po wykonaniu dokumentacji projektowej zlecono wykonanie pierwszego etapu inwestycji polegającego na wykonaniu fundamentów. W następnych latach sukcesywnie budowano obiekt etapami ze względu na ograniczone środki budżetowe. Realizację inwestycji zakończono pod koniec 2022 r. Wartość inwestycji wyniosła 840 381,06 zł
- informują sanoccy urzędnicy.
Obiekt zlokalizowany tuż obok cmentarza komunalnego ma 117 mkw. powierzchni użytkowej. Znajduje się tam sala główna, pomieszczenia na sprzęt ceremonialny, pomieszczenia gospodarcze oraz sanitariat przystosowany do potrzeb dla osób niepełnosprawnych.
- Budynek został wyposażony we wszystkie potrzebne media: wodę, kanalizację sanitarną, energię elektryczną natomiast ogrzewanie zapewnią grzejniki elektryczne Dodatkowo wykonano studnię zbierającą wodę z deszczówki, która jest udostępniona jest mieszkańcom i użytkownikom.
- zaznaczają pracownicy sanockiego magistratu.
Powstaje regulamin korzystania z domu przedpogrzebowego
Administratorem obiektu będzie Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej. Na jakich zasadach dom przedpogrzebowy będzie udostępniany? Czy będzie się to wiązało z opłatą?O to zapytaliśmy Tomasza Mazurkiewicza, prezesa Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej. Jak usłyszeliśmy do końca lipca ma powstać regulamin korzystania z obiektu.
Z wyliczeń wynika, patrząc na wcześniejsze lata, że będą się tam odbywały średnio trzy pogrzeby w ciągu miesiąca. Dom przedpogrzebowy przy ul. Kółkowej w Sanoku nie posiada chłodni na ciało, jednak temat ten pozostaje otwarty i być może zostanie on doposażony o to urządzenie w późniejszym czasie.
Prezes Mazurkiewicz zaznaczył, że zwłoki będą dowożone na nabożeństwo z chłodni (na sześć ciał) zlokalizowanej na terenie centralnego cmentarza w Sanoku przy ul. Rymanowskiej. Szef SPGM w Sanoku podkreślił także, że coraz częściej osoby zmarłe zostają skremowane, stąd też zapotrzebowanie na chłodnie do ich przechowywania maleje.
Mieszkańcy Sanoka o nowej inwestycji w dzielnicy Olchowce
A jak nową, miejską inwestycję odbierają mieszkańcy?
- Dzielnica Sanoka - Olchowce czekała na ucywilizowanie tego problemu 30 lat. No i wreszcie za burmistrza Tomasza Matuszewskiego się doczekała
- napisał w mediach społecznościowych Kazimierz Olender, przewodniczący Rady Dzielnicy Wójtowstwo, na co inna osoba stwierdziła:
- Co to jeszcze przed wyborami nie wymyśli pan burmistrz. Zaczyna być to śmieszne. Już alejki nam szykuje?
Na ten komentarz w mediach społecznościowych odpowiedział włodarz Sanoka. - Wiele inwestycji przed nami, szczególnie takich, które wskazali mieszkańcy - zaznaczył - Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.