Zakres działania dzielnicowych jest bardzo szeroki, dla przykładu można wymienić:
- prowadzenie rozpoznania przydzielonego mu rejonu pod względem osobowym, terenowym, zjawisk i zdarzeń mających wpływ na stan bezpieczeństwa i porządku publicznego;
- realizowanie zadań z zakresu profilaktyki społecznej;
- realizowanie zadań z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie;
- rozwiązywanie konfliktów sąsiedzkich w zakresie pozostającym we właściwości Policji;
- dokonywanie wywiadów i ustaleń na rzecz podmiotów uprawnionych;
- realizowanie zadań z zakresu ścigania sprawców przestępstw i wykroczeń;
- kontrolowanie przestrzegania prawa powszechnie obowiązującego oraz przepisów prawa miejscowego.
Dzielnicowi realizują swoje zadania na poziomie lokalnym. Pełnią służbę w podstawowych jednostkach organizacyjnych policji, którymi są komendy powiatowe/miejskie/rejonowe Policji oraz komisariaty Policji. W ramach tych jednostek występują komórki takie jak rewiry czy posterunki Policji.
Teren działania każdej jednostki organizacyjnej Policji podzielony jest na mniejsze obszary, które w przypadku dzielnicowych nazywają się rejonami służbowymi dzielnicowych i takie rejony naszych sanockich dzielnicowych publikujemy w naszej galerii pod tekstem.
Trwa akcja Telewizji Puls, ekipy serialu kryminalno-obyczajowego „Dzielnica Strachu” i Komendy Głównej Policji pod nazwą #DzielnicaBEZstrachu, w której od 3 do 21 kwietnia można głosować na najlepszego dzielnicowego oraz wskazać najbezpieczniejsze polskie dzielnice.
Szczegóły i przebieg plebiscytu możecie znaleźć na stronie: dzielnicabezstrachu.pl
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.