Reklama

Co mieszkańcy powiatu sanockiego zgłaszają na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: screen z KMZB

Co mieszkańcy powiatu sanockiego zgłaszają na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa - Zdjęcie główne

Powiat sanocki | foto screen z KMZB

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa służy do monitorowania miejsc, które zdaniem obywateli są niebezpieczne lub mogą zagrażać bezpieczeństwu. Jakie zagrożenia zgłaszali mieszkańcy powiatu sanockiego na krajowej mapie zagrożeń w roku 2022? Sprawdzamy.

Sanocka policja na bieżąco sprawdza zgłoszenia dotyczące powiatu sanockiego zgłaszane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Takie zgłoszenia przechodzą proces weryfikacji i kwalifikuje się je jako potwierdzone i niepotwierdzone. Jak sytuacja przedstawiała się w marcu? Sprawdzamy.

Ogółem zgłoszeń wszystkich zgłoszeń było 36, po weryfikacji jako niepotwierdzone zakwalifikowano 15 z nich, a potwierdzono tylko 8. Potwierdzone i wyeliminowane zostało jedno zgłoszenie i dotyczyło ono przekroczenia dozwolonej prędkości. Pozostałe 7 potwierdzonych to: 6 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości, 1 niszczenia zieleni, 1 nieprawidłowe parkowanie. 

Poza tymi zgłoszeniami, 4 zgłoszenia zostały przekazane poza policję, czyli do innych organów, pomyłek bądź żartów było 4, a w trakcie realizacji jest w tej chwili 5 zgłoszeń.

Jak wiemy, jeden wrażliwy punkt na mapie zagrożeń udało się wyeliminować dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku. Chodzi o częste zgłoszenia przypadków grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją oraz spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych.

Na mapie nowe zgłoszenia dotyczą żebractwa na ul. Jana Pawła II, akty wandalizmu na Podgórzu, nieprawidłowe parkowanie na ul. Kazimierza Wielkiego i spożywanie alkoholu w parku miejskim. 

Jak wypadł 2022 rok

Ogólnie wszystkich zgłoszeń na Karkowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dotyczących powiatu sanockiego w 2022 roku było 776, z czego niepotwierdzonych aż 506. 

Funkcjonariusze potwierdzili natomiast 20, a potwierdzonych wyeliminowanych było 194 zgłoszenia. 13 z tych zgłoszeń przekazano poza policję, natomiast żartów bądź pomyłek było 35.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy