Reklama

Czy doładowanie telefonu musi wiązać się z wysokim abonamentem?

Opublikowano:
Autor:

Czy doładowanie telefonu musi wiązać się z wysokim abonamentem? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Często można spotkać się z opinią, że telefony na kartę są znacznie mniej opłacalne, niż te na abonament. Jako ich jedyne zalety wymienia się brak długoterminowej umowy oraz kontrolę kosztów – można wydać tyle pieniędzy, za ile wykonało się doładowanie telefonu. Wady wydają się przeważać nad zaletami – wyższe ceny rozmów, SMS-ów i przesyłu danych, niż w ofertach abonamentowych (które słyną z nielimitowanych rozmów i SMS-ów w cenie abonamentu), konieczność cyklicznego doładowania konta w celu przedłużenia jego ważności, brak telefonu. Obecnie jednak na rynku pojawiło się wiele ciekawych ofert, które znacznie obniżają koszty użytkowania telefonu na kartę.

Szybki przegląd polskiego rynku telefonii komórkowej pokazuje, że można znaleźć oferty na kartę korzystniejsze, niż te na abonament! Kluczem jest wybranie odpowiedniego dla siebie pakietu rozmów, SMS-ów i danych. Porównanie proponowanych przez różnych operatorów, dostępnych w czerwcu 2017 ofert abonamentowych (bez telefonu) i na kartę wykazuje, że najkorzystniejszy wariant abonamentowy kosztuje więcej, a oferuje mniej. Ba, porównując oferty tego samego operatora – na abonament i kartę – zauważyć można, że obie zawierają nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz taki sam pakiet danych, w tej samej cenie (miesięcznej).

Jeśli największa wada telefonów na kartę – wyższa cena usług – zostanie zlikwidowana dzięki odpowiedniemu pakietowi rozmów, SMS-ów i danych, można skupić się na znaczących zaletach tego rodzaju telefonów. Brak umowy umożliwia rezygnację z usługi w dowolnym momencie. Korzystanie z pakietów, zamiast z góry ustalonej oferty abonamentowej, daje nam większą elastyczność i pozwala zmniejszyć koszy. Jeśli nie wykorzystujemy pełni możliwości danego pakietu, możemy w każdej chwili z niego zrezygnować i wykupić tańszy, oferujący np. mniejszy pakiet danych. Konieczność comiesięcznego doładowania w celu przedłużenia konta nie będzie mieć większego znaczenia, jeśli całość środków z doładowania wykorzystamy na zakup interesującego nas pakietu. Same doładowania również nie stanowią problemu – można wykonywać je przez Internet, z wykorzystaniem strony operatora bądź serwisu obsługującego doładowania telefonów, np. bm.pl.

Ostatnią wadą ofert na kartę w porównaniu z ofertami abonamentowymi jest brak telefonu. Telefon często dołączany jest do abonamentu, przez co miesięczny koszt usług wzrasta – „spłacamy” telefon wraz z abonamentem. W przypadku ofert na kartę telefon trzeba zapewnić sobie samemu. W tym przypadku, wybór oferty jest wynikiem indywidualnych preferencji klienta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE