Reklama

Czas remontu nadszedł

Opublikowano:
Autor:

Czas remontu nadszedł - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Porywisty wiatr w powiecie sanockim poczynił poważne zniszczenia półtora miesiąca temu. Pytanie brzmi, czy szkody zostały wszędzie naprawione? Okazuje się, że nie jest z tym najlepiej. Urzędnikom nie zawsze się spieszy.

Zdenerwowany mieszkaniec Odrzechowej poinformował nas tydzień temu, że w dalszym ciągu nie został wyremontowany dach na remizie strażackiej w tej miejscowości. Silna wichura zerwała go 28 lutego o godz. 11:40. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Na miejscu przy zabezpieczeniu stropu pracowało 20 strażaków ochotników. Trwało to do godziny 22. Niestety na remont mieszkańcom wsi długo przyszło poczekać.  

- To wszystko powinno trwać krócej – mówił miejscowy strażak. – Stoi tam wóz strażacki, na który leje się z góry.
Jak podkreśla mężczyzna, koszt całego remontu pokryje ubezpieczyciel. Zanim oszacowano szkody,  tutejsi strażacy nie mogli na miejscu posprzątać. Warto zaznaczyć, że budynek stoi przy ostrym zakręcie drogi powiatowej w Odrzechowej. Zagrożenie dla kierowców związane z częściami dachu przy jezdni było więc duże.

- Gmina powinna wpłynąć na szybsze działanie firmy ubezpieczeniowej – podkreślił nasz rozmówca. – Dach ma powierzchnię 15m/15 m. Zwlekanie z remontem spowodowało poważniejsze zniszczenia - ubolewał.

Zadzwoniliśmy do Andrzeja Betleja, wójta gminy Zarszyn z prośbą o wypowiedź w tej sprawie.

- Podpisałem umowę na wykonanie tego dachu z firmą z Beska – wyjaśnił. – O ile dobrze sobie przypominam, remont powinien zakończyć się przed końcem maja – dodał.

Jak się dowiedzieliśmy od mieszkańca Odrzechowej, remont ma ruszyć w tym tygodniu. Do sprawy jeszcze powrócimy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE