Reklama

Co dalej z mleczarnią?

Opublikowano:
Autor:

Co dalej z mleczarnią? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Temat Mlekovity został poruszony na ostatniej sesji Rady Powiatu Sanockiego. Szerzej o sprawie pisaliśmy w poprzednim numerze Korso Gazety Sanockiej ("Mleczarnia w opałach?").

Na sesji głos zabrała Zofia Kordela-Borczyk, wiceprzewodnicząca rady, która zapytała zarząd o plany dotyczące mieszkańców ulicy Mostowej, dzielnicy Olchowce w Sanoku.

- Mieszkańcy mają duży problem z zakładem Mlekovita, a mianowicie z zanieczyszczeniami, unoszącym się odorem oraz przekroczeniem poziomu hałasu - wyliczała. - Chcę wiedzieć, co zarząd planuje zrobić, aby pomóc im w rozwiązaniu problemu?

- Faktycznie otrzymaliśmy informację odnośnie do hałasu, odpadów stałych i oczyszczalni ścieków - potwierdził Wacław Krawczyk, wicestarosta sanocki. - Jeśli chodzi o hałas, to jest on wytwarzany przez wentylatory. W tej sprawie wydamy odpowiednią decyzję administracyjną. Musimy też wysłuchać drugiej strony, co zamierza w tym temacie zrobić. Z kolei w sprawie ścieków i odpadów to wyślemy pismo do mleczarni, ponieważ dochodzą nas słuchy, że nieprzyjemny zapach faktycznie unosi się w powietrzu - skwitował.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE