Reklama

Ciemna strona ulicy

Opublikowano:
Autor:

Ciemna strona ulicy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na drodze powiatowej w Odrzechowej panują egipskie ciemności. Na niektórych odcinkach ulica jest w ogóle nieoświetlona. Poza tym po jej remoncie wielu kierowców nie dostosowuje prędkości do ograniczeń w terenie zabudowanym, co naraża pieszych na duże niebezpieczeństwo.

Z naszą redakcją skontaktowała się oburzona czytelniczka, który twierdzi, że problem oświetlenia jest bagatelizowany od lat. Droga jest co prawda w dobrym stanie, ale brak chodnika i przede wszystkim oświetlenia ulicznego jest prawdziwą zmorą dla mieszkańców.

 - Problem istniał zawsze - mówi. - Przed położeniem nawierzchni asfaltowej na jezdnię kierowcy samochodów i motocykliści zwalniali, żeby nie uszkodzić swoich pojazdów. Od kilku lat odcinek drogi biegnący na zachód od kościoła jest bardzo niebezpieczny dla pieszych i rowerzystów. Wracałam kiedyś wieczorem z kościoła i postanowiłam odwiedzić chorą koleżankę  – opowiada kobieta. - Bardzo szybko tego pożałowałam. Tam jest ciemno, a przed nadjeżdżającymi samochodami trzeba uciekać niemal do rowu. Ktoś powinien w końcu się tym zająć - dodaje wzburzona.

 Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Zarządem Dróg Powiatowych. Odesłano nas do właściwego urzędu gminy. Niestety, w Urzędzie Gminy w Zarszynie niczego więcej nie udało nam się ustalić. Więcej informacji na ten temat przekazał nam mieszkaniec wsi zaznajomiony dobrze z problemem, który pragnie pozostać jednak anonimowy.

 - Co prawda inwestorem jest w takim przypadku gmina, ale wszelkie pozwolenia wydają władze powiatowe – wyjaśnia nasz rozmówca. - Jest planowane w przyszłości uzupełnianie oświetlenia na ulicach w Odrzechowej, gdzie jeszcze go nie ma.

Więcej w 14 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE