Reklama

Ciasno i ponuro w tym ośrodku

Opublikowano:
Autor:

Ciasno i ponuro w tym ośrodku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mija kolejny rok, odkąd rodzice dzieci niepełnosprawnych nie mogą doprosić się godziwych warunków do nauczania dla swoich pociech.

Rada Rodziców oraz Stowarzyszenie działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym w Sanoku zwróciły się do Waldemara Ocha, przewodniczącego Rady Powiatu Sanockiego z pismem, w którym przedstawiają ciężką sytuację lokalową placówki.

"Pragniemy zwrócić uwagę pana na problemy lokalowe naszego ośrodka. Tym razem nie tylko apelujemy, jak wielkie są nasze problemy, ale przede wszystkim proponujemy ich rozwiązanie. Pragniemy przypomnieć, że w dalszym ciągu warunki kształcenia dzieci niepełnosprawnych w Specjalnym 0środku Szkolno-Wychowawczym są skandaliczne. Brak odpowiednich wielkościowo pomieszczeń, np. obecnie zajęcia świetlicowe odbywają się na stołówce, wąskie i niebezpieczne korytarze, zawilgocone ściany, ciemne i ponure klasy, brak sali gimnastycznej, pokoju nauczycielskiego, brak odpowiedniej liczby gabinetów, brak odpowiedniego pomieszczenia na bibliotekę, brak sali gimnastycznej, oddalone od siebie budynki, gabinet pielęgniarki tylko w jednym budynku, niedostatki w infrastrukturze okołoszkolnej, wysokie koszty zawiązane z utrzymywaniem dwóch budynków, to są tylko te najbardziej ogólne problemy".

Zmartwienie przysparza rodzicom również konieczność funkcjonowania klasy łączonej (oddziały I-III).

Adresaci listu zaznaczają, że w obecnym roku szkolnym w placówce przebywa setka dzieci korzystających z zajęć wczesnego wspomagania rozwoju. Z powodu braków lokalowych od października dzieci nie są już przyjmowane do ośrodka, co stawia wielu rodziców w trudnej sytuacji. Rozwiązaniem jest dla nich budynek Zespołu Szkół nr 2 w Sanoku ("Mechanik"),  w którym uczy się niewielka liczba uczniów, a tym samym niektóre sale mogłyby być inaczej zagospodarowane.

"Szkoła, która w latach swojej świetności kształciła ponad tysiąc uczniów, dzisiaj ich ma zaledwie ponad dwieście. W takiej sytuacji prosimy o zweryfikowanie ustaleń lokalizacji sanockich szkół i przeniesienie całego ośrodka do budynku ZS nr 2".
Rodzice podają szereg argumentów, które mają przekonać przewodniczącego Waldemara Ocha, że racja jest po ich stronie 

Więcej w 42 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE