Reklama

Powstaje Centrum Kultury z celą mnicha w Zagórzu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy Klasztorze Karmelitów Bosych w Zagórzu usytuowane jest zabytkowe foresterium, w którym powstaje Centrum Kultury z celą mnicha. Będzie to nie lada atrakcja w gminie Zagórz. Prace zbliżają się ku końcowi. Otwarcie planowane jest na jesień tego roku.

W Zagórskim klasztorze odbudowywane jest foresterium, które będzie pełniło rolę centrum kultury. Prace budowlane zbliżają się ku końcowi i już niebawem rozpoczną się prace wykończeniowe, a samo centrum będzie dostępne dla zwiedzających już od października bieżącego roku.

CZYTAJ TAKŻE: 

Zabytkowy Dwór w Bykowcach [ZDJĘCIA]

W budynku będzie znajdowała się restauracja połączona z centrum informacyjnym, sala wystaw rękodzieła artystycznego, nowoczesna sala konferencyjna, pracownie artystyczne i w pełni odwzorowana cela mnicha. Powstanie także sala ruchomych obrazów, w której wyświetlane będą dzieła takich twórców jak Kossak czy Malczewski i będą przedstawiały Konfederacje Barską, a same obrazy będą animowane.

Sala kinowa przewidziana będzie na 35 miejsc i pojawi się także sala z wirtualną rzeczywistością. Będzie można również wirtualnie zwiedzić cały klasztor, łącznie z jego podziemiem, a także obejrzeć najważniejsze epizody z historii klasztoru: np.  pożar, który zniszczył klasztor. Centrum kultury zachowuje architekturę całego klasztoru, a sam budynek został wkomponowany w mury klasztorne. 

Klasztor Karmelitów bosych w Zagórzu to monumentalne ruiny XVIII w. późnobarokowego kościoła i klasztoru – warowni ojców karmelitów bosych w Zagórzu w woj. podkarpackim na wzgórzu Mariemont (345 m n.p.m.) w zakolu rzeki Osławy. Jest to jeden z nielicznych zachowanych klasztorów warownych w Polsce i na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Ruiny klasztoru są wpisane do rejestru zabytków nieruchomych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy