Reklama

Burmistrz Tomasz Matuszewski z absolutorium i wotum zaufania. Rok 2021 przyniósł nowe inwestycje [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zdecydowana większość Rady Miasta Sanoka udzieliła burmistrzowi Tomaszowi Matuszewskiemu absolutorium z tytuły wykonania budżetu za 2021 rok oraz obdarzyła go wotum zaufania. Poprzedni rok dla miasta nad Sanem to kolejne zdecydowane inwestycje. Sesja absolutoryjna odbyła się 30 czerwca.

Przy 16 głosach za, 3 przeciw oraz jednym głosie wstrzymującym Rada Miasta Sanoka udzieliła burmistrzowi miasta Tomaszowi Matuszewskiemu wotum zaufania. W absolutorium z tytułu wykonania budżetu 17 radnych było za, 3 było przeciw.
 
Z całego serca dziękuję większości radnym za to, że podzielają moją wizję rozwoju Sanoka i dążenie do polepszenia jakość życia mieszkańców. Ważne jest mądre wsparcie, bez którego wiele działań nie zostałoby wszczętych, nie byłoby w trakcie realizacji i nie zakończyłoby się - mówił burmistrz Tomasz Matuszewski.

2021 rok odznaczył się konkretnymi rezultatami:

Realizacja strategii rozwoju budownictwa wielorodzinnego w mieście zaowocowała opracowywaniem projektu budowlanego mieszkań w ramach SIM i remontem mieszkań komunalnych.
Kontynuacja działań skierowanych na pozyskiwanie środków do budżetu – dzięki temu w 2022 roku trwają inwestycje w poprawę infrastruktury drogowej oraz w remonty i rozbudowę przedszkoli i szkół.
Opracowano ostateczny kształt Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego miasta.
 
Rok 2021 był okresem przygotowań do nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej. - Wspólnie z sąsiednimi samorządami opracowaliśmy dokumenty strategiczne, które pozwolą nam sięgnąć po znaczne środki zewnętrzne - dodawał burmistrz. Miasto dzięki naszej wspólnej pracy, a przede wszystkim dzięki działaniom koncepcyjnym oraz planowaniu inwestycji stymulujących rozwój, jest partnerem dla instytucji przyznających środki samorządom.
Dochody budżetu Gminy w 2021 roku wyniosły 223 311 196,87 zł. Wydatki budżetu Gminy w 2021 roku wyniosły 213 038 914,43 zł. Na bardzo dobry wynik bieżący budżetu (nadwyżka 10,04 mln zł przy planowanym w uchwale budżetowej deficycie 4,3 mln zł) wpływ miały, co jest warte podkreśleni, a pozyskanie w trakcie roku budżetowego 2021 nowe dochody bieżące (z odzyskanego VAT z zakończonej inwestycji, korekta podatnika w deklaracji podatku od nieruchomości, większe wykonanie podatków z PIT i CIT oraz subwencja wyrównawcza z Ministerstwa Finansów), które nie były zaplanowane w uchwale budżetowej na łączną kwotę 20 mln zł. Jest to najlepszy wynik operacyjny budżetu od roku 2009.
 
Jeszcze raz składam serdeczne podziękowania radnym Rady Miasta, pracownikom urzędu i podległym jednostkom za merytoryczne wsparcie, wnikliwe analizy i dyskusje, które dają poczucie zespołowej pracy dla wspólnego dobra - mówił Matuszewski. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy