Reklama

Wkrótce ruszy kolejna inwestycja drogowa na Dąbrówce

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 30 czerwca podpisano umowę na wykonanie inwestycji pt. Przebudowa dróg gminnych ul. Witosa, ul. Glinice oraz ul. Lisowskiego i Stankiewicza. Wartość prac wynosi ponad 12 000 000zł. Jeszcze w lipcu wykonawca będzie mógł rozpocząć prace.

 Termin ich zakończenia przewidywany jest na koniec kwietnia przyszłego roku. Jest to projekt, na który miasto pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych, jednak najniższa oferta, jaka wpłynęła w postępowaniu przetargowym wyniosła 12 065 858,49 zł. Kosztorys natomiast przewidywał ponad 8 170 962 zł i miał być dofinansowany w 50%. Od lipca 2021 r.

Zmianie uległy też reguły składania wniosków w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wprowadzono m.in. ograniczenia w zakresie liczby dróg, które mogą być objęte wnioskiem. Zgodnie z nowymi regułami jeden wniosek będzie mógł obejmować wyłącznie jedną drogę. W rozpatrywanym przypadku wniosek złożony w lipcu 2021 r. obejmował trzy drogi ewidencyjne. Po wprowadzeniu zmian inwestycja musiałaby znaleźć się w trzech kolejnych wnioskach.

W praktyce oddaliłoby to realizację tego zadania na kilka lat, a tym samym zwiększyłoby koszty jego realizacji. Dzięki podjętej podczas ostatniej sesji uchwały Rada Miasta zabezpieczyła brakującą kwotę, która pozwoli na realizację tej inwestycji. Po zakończeniu prac przy ul. Iwaszkiewicza, Struga Rataja jest to kolejna ważna modernizacja tego ciągu komunikacyjnego na Dąbrówce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy