Reklama

Budżet trudny, ale rozwojowy

Opublikowano:
Autor:

Budżet trudny, ale rozwojowy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Budżet miasta i gminy Zagórz na 2017 rok został określony przez Edwarda Wojnara, przewodniczącego komisji rozwoju gospodarczego, rolnictwa i finansów, jako „niełatwy, ale utrzymujący gminę na kierunku rozwoju”. Przedstawiamy plan budżetowy gminy na nowy rok.

Dochody budżetu gminy mają wynieść ponad 54,5 mln złotych, dokładnie ta kwota to 54 535 782,00 zł. Z tego dochody bieżące to prawie 44,5 mln zł, a majątkowe nieco ponad 10,1 mln zł.

Wydatki określono na poziomie 51 683 930,00 zł, z czego bieżące wydatki to 41,8 mln zł, a majątkowe – 9,8 mln zł.

Kredyty
2,8 mln złotych gmina wyda w poczet zaciągniętych kredytów. Najwięcej (ponad 1 mln zł) pójdzie na spłatę kredytu długoterminowego w Banku Gospodarstwa Krajowego, kredytu długoterminowego w Spółdzielczej Grupie Bankowej (700 tys. zł) i kredytu długoterminowego w ING Bank Śląski (ponad 417 tys. zł). Mniejsze kwoty pochłoną spłaty inwestycji takich jak: budowa kanalizacji na Dolinie i Tarnawie Górnej, budowa sieci wodociągowej dla części Zagórza i Tarnawy Dolnej. Najmniej wyda się na zamknięcie i rekultywację pierwszej kwatery składowiska odpadów w Średniem Wielkiem – 55 tys. zł.

Rezerwy
Rezerwę ogólną ustalono w wysokości 290 tys. zł, a celową 136 tys. zł na zarządzanie kryzysowe i 32 tys. zł na wypłacenie dodatków wyrównawczych dla nauczycieli za 2016 rok.

Deficyt przejściowy
Limit zobowiązań z tytułu zaciąganych pożyczek i kredytów wyniósł 2,5 mln zł. Jest przeznaczony na pokrycie przejściowego deficytu w budżecie tej samej wysokości.

Więcej w 2 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE