Reklama

Budżet po nowemu

Opublikowano:
Autor:

Budżet po nowemu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni miasta zaktualizowali ubiegłoroczną uchwałę i regulamin budżetu obywatelskiego. Pojawił się także pomysł na wprowadzenie możliwości zgłaszania zadań ogólnomiejskich.

Zmiany omówił Piotr Krzyszczyk, naczelnik wydziału organizacyjnego w urzędzie miasta. Jako pierwszą zmianę zapowiedział wzrost pieniędzy przeznaczonych na budżet obywatelski. Burmistrz Sanoka zdecydował się zwiększyć kwotę do 420 tys. zł.
W regulaminie zaproponowano następujące zmiany. Dotychczas punktem do głosowania była Sala Herbowa w urzędzie miasta. W tym roku zamieniono ją na  pokój konferencyjny nr 33 na drugim piętrze UM. Jak uzasadnił naczelnik Krzyszczyk, zmiana wynikała z tego, żeby uniknąć blokowania Sali Herbowej przez komisje do głosowania.

Druga modyfikacja wprowadziła dodatkowe punkty do głosowania: instytucje miejskie, basen kryty, MOSiR (kasa w budynku przy ulicy Królowej Bony 4), wypożyczalnia w Miejskiej  Bibliotece Publicznej, kasa w Miejskim Domu Kultury. Umożliwi to mieszkańcom oddanie głosów w formie tradycyjnej. Zmianie uległa również liczba dni udostępnienia formularza zgłaszania propozycji zadań do budżetu obywatelskiego. Zamiast czternastu, będzie trzydzieści dni.

 - Wydłużenie czasu udostępnienia formularza zapewni mieszkańcom dłuższy okres przekazywania propozycji - mówił w swoim wystąpieniu naczelnik Krzyszczyk. 

 Dodatkowo usunięto z regulaminu punkt mówiący o "wydawaniu kart do głosowania oraz możliwości ich pobierania ze strony internetowej, które będzie możliwe od pierwszego dnia głosowania. W tym dniu zostanie uruchomiona aplikacja do głosowania elektronicznego".

- To typowa zmiana techniczna - mówił Krzyszczyk. - Usunięcie tego punktu wynika z tego, że zapis dotyczący wydawania kart do głosowania i uruchomienia aplikacji internetowej będzie opublikowany w obwieszczeniu burmistrza miasta o dokładnym terminie do głosowania.

W regulaminie zawarto również informację, że nowe punkty do głosowania będą czynne w zwykłych godzinach pracy wymienionych instytucji.  

 Jednocześnie, aby zachować spójność uchwał burmistrz zaproponował zamiast zmian w dotychczasowej uchwale, po prostu uchwalenie nowej, w której znalazłby się paragraf o brzmieniu: równocześnie traci moc uchwała z dnia 19 lipca 2016 roku w sprawie przeprowadzania konsultacji społecznych dotyczących budżetu obywatelskiego w gminie miasta Sanoka. Pozostałe zapisy uchwały i regulaminu pozostały bez zmian.

Więcej w 18 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE