Reklama

Bezcenny dar

Opublikowano:
Autor:

Bezcenny dar - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Sanoku organizowana jest pomoc dla osób starszych. Wolontariusze odwiedzają chorych w każdą niedzielę, by wspólnie z nimi zjeść obiad. Poza tym seniorzy mogą skorzystać z usług kosmetyczki, psychologa oraz instruktora ćwiczeń.

Dzieje się to w ramach projektu "Wspólnie łatwiej walczyć o zdrowie", realizowanego przez Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego. Jak tłumaczy Wanda Wojtuszewska, prezes organizacji, wolontariusze świadczą różne usługi w środowisku domowym dla osób powyżej 60. roku życia, które nie wychodzą z domu.  Osoby te w większości mają zapewnioną opiekę od poniedziałku do piątku, np. ze strony Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, ale w weekendy zostają zupełnie same.

- Widząc taką potrzebę w społeczeństwie, napisałam projekt - mówi prezes. - Nasza pomoc polega na tym, że w święta i w niedzielę jest dowożony do podopiecznego obfity, ciepły i dietetyczny obiad, który jest spożywany wspólnie z wolontariuszem. Poza tym świadczymy też inne usługi. Na przykład kosmetyczka wyjaśnia osobom starszym, na czym polega prawidłowa pielęgnacja skóry, włosów oraz stóp. Obcina im paznokcie, bo oni nie są w stanie zrobić tego samodzielnie. Jest również u nas psycholog, którego udział w projekcie jest kluczowy, gdyż podopieczni to głównie osoby siedzące cały czas w czterech ścianach swojego mieszkania. Rzadko ktoś do nich zagląda. Kolejną osobą zaangażowaną w tę inicjatywę jest instruktor ćwiczeń, który tłumaczy seniorom znaczenie ruchu. Jeżeli zachodzi potrzeba, to wykonuje im masaż - tłumaczy.

 

Więcej w czwartkowym wydaniu Korso Gazety Sanockiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE