Reklama

100 organizacji pozarządowych interweniuje w sprawie oddziału ginekologicznego w Ustrzykach Dolnych!

Opublikowano:
Autor:

100 organizacji pozarządowych interweniuje w sprawie oddziału ginekologicznego w Ustrzykach Dolnych! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko 100 organizacji pozarządowych działających w obszarze praw kobiet zrzeszonych przy Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem interweniuje w sprawie zamknięcia oddziału ginekologicznego w szpitalu w Ustrzykach Dolnych!

Oddział Ginekologii w szpitalu w Ustrzykach Dolnych nie tylko zapewnia kobietom w ciąży opiekę i leczenie, ale także prowadzi profilaktykę chorób kobiecych. Na oddziale wykonuje się małe zabiegi lecznicze jak i duże operacje. Dzięki szerokiemu zakresowi usług medycznych oferowanych przez oddział, z pomocy mogą korzystać kobiety z różnymi schorzeniami.

Spowoduje to, że kobiety będą zmuszone jeździć kilkadziesiąt kilometrów do najbliższego szpitala, co może skutkować dużym utrudnieniem w nagłych stanach dla kobiet w ciąży i wymagających szybkiej hospitalizacji z powodu chorób kobiecych.

Ponadto ten oddział jest najwyżej oceniany wśród oddziałów ginekologicznych w rejonie w kontekście opieki i warunków (monitoring dostępny jest na stronie Fundacji Rodzić po Ludzku GdzieRodzic.info).

Pismo zostało skierowane do wiadomości:

  • Ministra Zdrowia,
  • Dyrektora Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia
  • Konsultanta wojewódzkiego ds. położnictwa i ginekologii
  • Ordynatora Oddziału Ginekologicznego w szpitalu w Ustrzykach Dolnych

 

Treść pisma Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem skierowanego do Marka Andrucha – Starosty Starostwa Powiatowego w Ustrzykach Dolnych i Rady Powiatu Bieszczadzkiego jest dostępna TUTAJ ► List w sprawie zamknięcia porodówki w Ustrzykach Dolnych

My, organizacje członkowskie Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem, oczekujemy zastosowania kroków przeciwdziałających ograniczeniu dostępności dla kobiet w ciąży dostępu do ochrony zdrowia i życia!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE