Reklama

Sortownia odpadów w SPGK zlikwidowana. Chcesz przywieźć odpady - musisz je posegregować!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: iStock

Sortownia odpadów w SPGK zlikwidowana. Chcesz przywieźć odpady - musisz je posegregować!  - Zdjęcie główne

foto iStock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sygnały Czytelników Trzy tygodnie temu otrzymaliśmy sygnał od czytelnika, mieszkańca Sanoka na temat segregacji odpadów komunalnych. Otrzymaliśmy odpowiedź od Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Sanoku. Poniżej publikujemy ją w oryginale.

"Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.  informuje,  że Gminny Punkt Zbiórki Odpadów Segregowanych  przyjmuje selektywnie zebrane odpady komunalne pochodzące z nieruchomości zamieszkałych  zlokalizowanych na terenie Gminy Miasta Sanoka i Gminy Sanok nieodpłatnie. Odpady dostarczane do GPZOS muszą być posegregowane, a odbiór odpadów odbywać się będzie wyłącznie po okazaniu przez dostarczającego odpady kodu kreskowego. 

Po przeanalizowaniu kosztów związanych z utrzymywaniem linii sortowniczej, od stycznia bieżącego roku podjęto decyzję o zaprzestaniu funkcjonowania sortowni w GPZOS. Biorąc pod uwagę wzrastające ilości odpadów segregowanych (w szczególności odpadów z tworzyw sztucznych), sortownia nie posiadała wystarczających mocy przerobowych i wymagała gruntownej modernizacji,  co wiązało się z poniesieniem znaczących dodatkowych kosztów a ostatecznie mogłoby znacznie odbić się na cenie za odbiór odpadów dla mieszkańców. Dlatego podjęto decyzję o korzystaniu z usług polegających na odbiorze odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych przez firmę zewnętrzną. 

Pomimo tego, mieszkaniec ma możliwość przywiezienia odpadów w workach pod warunkiem, że dokona rozsortowania i umieszczenia odpadów w odpowiednich kontenerach i boksach wskazanych przez pracownika. Taką też informację otrzymał mieszkaniec, który skierował list do Waszej redakcji. Ostatecznie, zdający odpady w ubiegłą sobotę, dokonał osobiście takiego rozsortowania i pozostawił odpady w odpowiednich boksach – tak jak wskazał mu pracownik GPZOS." 

SPGK wraz z Urzędem Miasta Sanoka podejmuje szereg działań mających na celu pozyskanie środków zewnętrznych na budowę nowej linii sortowniczej. Obecnie opracowywana jest koncepcja budowy nowego PSZOK-u. Inwestycja pozwoli ułatwić gospodarowanie odpadami zarówno mieszkańcom jak i nam jako spółce komunalnej wykonującej zadania Miasta i Gminy Sanok."

Skargi i reklamacje w zakresie działania PSZOK-ów przyjmowane są w Urzędzie Gminy
Sanok, ul. Kościuszki 23, 38-500 Sanok pok. nr 503 tel. 134656588


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy