5 Medali Aquariusa w Mistrzostwach Okręgu dzieci w Nowej Dębie [ZDJĘCIA]

Sport W tegorocznych mistrzostwach klub Aquariusa wystawił 12-osobową reprezentację. Na starcie stanęli: Łukasz Orłowski, Towasz Siwarski, Mikołaj Pasionek, Michał Fedak, Florek Aleksandra, Karwaj Paulina, Sobol Karolina , Sołtys Izabella, Brzezińska Liwia, Bochnak Zuzanna , Sołtys Izabella, Chmura Zuzanna.

Już po pierwszym starcie dzieciaki wiedziały, że nie będzie łatwo, gdyż konkurenci również nie przespali okresu przygotowania do zawodów. W pierwszym bloku zawodów zawodnicy Aquariusa wywalczyli 2 medale brązowe na 50 m stylem dowolnym  Michała Fedaka i 200 m stylem dowolnym Aleksandry Florek.

Z każdym startem nasi zawodnicy byli coraz bardziej głodni medali, niestety zawsze niewiele brakowało. Gdybyśmy stworzyli klasyfikację 4-tych miejsc z pewnością Aquarius znalazłby się na I pozycji. W tegorocznych zawodach można zauważyć ,że pierwsza dziesiątka mieściła się nieraz w 2 sekundach różnicy. Z roku na rok rośnie więcej pływaków nam na okręgu.

- komentuje trener Piotr Roszniowski-Bury.

Dobre starty zaliczały dziewczęta Paulina Karwaj , Karolina Sobol, Izabella Sołtys oraz Zuzanna Bochnak. Dziewczyny niemalże w całych zawodach nie wypadały z pierwszej dziesiątki, często zajmując 4 i 5 miejsca. U chłopaków objawieniem tego sezonu został Łukasz Orłowski, roztrzepany z natury młodzieniec, pokazał klasę i w pełnym skupieniu realizował założenia trenerów. Zanotował najwyższą lokatę na 6 pozycji.

Z bardzo dobrej strony pokazał się Mikołaj Pasionek, który niczym syberyjski zimny front ze startu na start powoli się rozkręcał, notując coraz wyższe lokaty i pokazując rywalom, że powoli zbliża się do strefy medalowej

Dla pozostałych zawodników był to pierwszy start na tego typu imprezie. Zawodnicy zanotowali swoje pierwsze czasy w zawodowym życiu pływaka.

Drugi blok był dla Aquariusa troszkę łaskawszy. Zdobyli 3 medale (2 brązy i srebro). Pierwszy brąz zdobyła Aleksandra Florek na 100m stylem dowolnym prowadząc cały wyścig  nad 2 zawodniczką musiała uznać wyższość na ostatnich metrach przegrywając srebro niespełna o 0.30 setnych sekundy. W drugim starcie na 100 motylkowym Ola wyciągnęła wnioski z wcześniejszego startu, włączając na ostatnich metrach wyższy bieg, dogoniła Izę Stawarz z Fali Ropczyce, zajmując 2 miejsce.

W tym starcie oczywiście złoto zdobyła Weronika Cyran z Sokoła Rzeszów nieosiągalna dla innych zawodniczek w zawodach. Ostatni medal dla Aquariusa zdobyła Zofia Florczak na 50 m stylem klasycznym. Zosi w tych zawodach zabrakło odrobinę szczęścia, gdyż w swoich 5 startach zajmowała albo 4, albo 5 miejsce z niewielką stratą do podium.

Pod względem postępu sportowego zawodników nasz klub zajął 6 miejsce w Rankingu progresywności na 17 zespołów startujących w Mistrzostwach. Jest to dla nas właściwa wskazówka ,że obraliśmy dobrą drogę sportową

Dla Tomka Siwarsiego, Zuzanny Chmury, Liwi Brzezińskiej były to pierwsze kroki w pływackiej karierze na tak wysokim szczeblu zawodów.

My trenujemy nadal, jeszcze bardziej, jeszcze ciężej i widzimy się na kolejnych zawodach !!!