Reklama

UKS AQUARIUS LESKO jest moc! [FOTO]

Opublikowano: śr, 28 paź 2020 09:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Niedziele 25 Października odbyły się długo oczekiwane zawody Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego Dzieci w których nie zabrakło Leskiego Aquariusa.

W rywalizacji naszych małych pływaków udało się zdobyć 4 medale w tym 2 srebrne i 2 brązy. Wszystkie medale wręcz wyszarpane. Wiele razy podczas tych zawodów zdarzało się, że nasi zawodnicy stawali na 4,5 miejscach z niewielką stratą do podium.

 

Taki jest sport, w tym przypadku decydowały dziesiąte części sekundy. Nie było łatwo przede wszystkim w kompletowaniu zespołu i oczekiwaniu na odbycie ciągle przekładanych zawodów. Ale team Aquarius i tym razem dał radę. Do Nowej Dęby udaliśmy się w 7-osobowym Składzie. 4 dziewczęta i 3 chłopaków. Jako pierwsze na starcie Mistrzostw OKRĘGU stanęły dziewczęta i na dystansie 100 m stylem grzbietowym zabrakło nie wiele do pierwszej radości z medali. Ale na tę radość nie czekaliśmy zbyt długo, bo już na dystansie 50 m stylem dowolnym brąz wywalczyła Paulina Karwaj.

W Kolejnych startach boje toczyli chłopaki, którym ciągle gdzieś szczęście nie dopisywało i musieli uznawać wyższość kolegów z Mielca, Tarnobrzega czy Stalowej Woli zadowalając się miejscami zaraz za podium. Kolejny Medal dla naszego zespołu wywalczyła Karolina Sobol, zdobywając srebro na 100 m stylem klasycznym i ku zdziwieniu trenera pozostałe dziewczyny również nie odpuszczały w rywalizacji, plasując się tuż za podium.

Pod koniec pierwszego bloku zawodów przyszedł czas na długie dystanse 200 m stylem dowolnym. Gdzie dobry start zaliczyła dwójka naszych reprezentantów Aleksandra Florek, zajmując 2 miejsce i Michał Fedak, plasując się na 5 miejscu. Dzieciaki nie odpuszczały i trzymały tempo do końca przy poprawnym stylu pływania i nie popełniając znaczących błędów, to duży plus dla nich.

W drugim bloku zawodów znów brakowało szczęścia, nasi zawodnicy kręcili się w okolicach podium. Ku zdziwieniu trenera, dziewczyny dawały popis w stylu klasycznym, plasując się na kolejno 5, 6,7 miejscu. Na sam koniec bloku doczekaliśmy się 4 medalu tym razem brązu Michała Fedaka, który głodny medalu zaliczył udany start na 50 m stylem grzbietowym. Trzeba dodać, dla Michała były to pracowite zawody, gdzie we wszystkich swoich startach zaliczał bardzo dobre wyniki, chodź czasem, brakowało odrobinę szczęścia do kolejnych medali.

W całych zawodach powrócił duch rywalizacji, na którego czekaliśmy dość długo z racji zawirowań związanych z wirusem. Dla nas to bardzo dużo, przede wszystkim powrót pozytywnej energii i chęci do dalszej ciężkiej pracy z młodymi pływakami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE