Reklama

Kapsułki do prania czy proszek: co lepiej dopiera zabrudzenia?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Kapsułki do prania czy proszek: co lepiej dopiera zabrudzenia? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Wśród bardzo wielu produktów do prania dostępnych na rynku zdecydowanie najbardziej popularne są kapsułki oraz proszek. Tradycyjnym rozwiązaniem jest oczywiście proszek do prania, zaś kapsułki są produktem innowacyjnym zdobywającym coraz większą popularność. Jednak który produkt lepiej usunie zabrudzenia?

Innowacyjne detergenty piorące

Aby odnaleźć atrakcyjne promocje na artykuły do prania, warto odwiedzić stronę Gazetkowo.pl. Aktualnie mamy do czynienia z wysoką dostępnością innowacyjnych detergentów piorących. Można zatem wybierać produkty do prania, kierując się ich marką, ceną, lecz również konsystencją. Najbardziej znanym produktem piorącym jest oczywiście proszek do prania. Wystarczy wsypać go do odpowiedniego podajnika, jaki znajduje się we wnętrzu pralki. Natomiast kapsułki piorące to specjalne żele zamknięte w folii, która błyskawicznie rozpuszcza się nawet w lekko podgrzanej wodzie. Kapsułkę umieszcza się w bębnie, co sprawia że nie trzeba odmierzać ilości detergentu. Kapsułka jest zatem bardzo wygodna w użytkowaniu, gdyż nie trzeba dodawać jej ilości oraz dodawać płynów zmiękczających. Niestety stosowanie kapsułek najczęściej wiąże się z nieco wyższym kosztem wykonywania prań.

Proszki do prania – wady i zalety

Obecnie zauważalna jest moda na korzystanie z kapsułek do prania. Jednak wiele osób nadal sięga po tradycyjne detergenty, takie jak proszek do prania. Proszki produkowane są od wielu lat przez tych samych producentów, co sprawia, że każdy może postawić na ulubioną markę. Współcześnie produkowane proszki do prania charakteryzują się bardzo wysoką skutecznością. Mogą zatem idealnie dopierać ubrania, usuwając nawet najbardziej intensywne zanieczyszczenia. Jednocześnie proszki do prania bezpiecznie na ubrań i nie niszczą ich. Dodatkowo nieustannie udoskonalane są formuły tego typu detergentów. Przez co niemalże każdy proszek jest w stanie poradzić sobie z usuwaniem różnych zabrudzeń. Ponadto proszki są bardzo uniwersalne, gdyż można w nich namaczać ubranie, prać ręcznie, ale i wykonywać pranie wstępne, jak i pranie właściwe.

Dzięki odpowiedniemu dozowaniu pojedyncze pranie może być bardzo tanie. Dodatkowo na rynku znajdują się proszki do prania odzieży kolorowej, białej lecz również bielizny czy też delikatny materiał. Należy jednak pamiętać, że wykorzystując tradycyjny proszek niezbędny jest także płyn zmiękczający. Nada on ubraniom nie tylko przyjemnego zapachu, lecz również miękkości. Z kolei wadą proszku do prania może być kłopotliwe dozowanie. Odpowiednią ilość należy za każdym razem odmierzać oraz następnie wsypywać produkt do pojemnika w pralce.

Niezastąpione kapsułki do prania

Kapsułki do prania to produkty niezwykle wygodne w użytkowaniu. To właśnie wygodę i komfort zastosowania sprawia, że popularność tego typu detergentu nadal wzrasta. Kapsułkę umieszcza się w bębnie pralki, a następnie wkłada odzież i nastawię odpowiedni cykl wgrania. Natomiast po zakończonym praniu ubrania są świeże i czyste. Dodatkowo kapsułki nie zostawiają śladów na ubraniach, co może się zdarzyć w przypadku proszku do prania. Dostępne na rynku kapsułki mogą posiadać dodatkowo odplamiacz oraz płyn zmiękczający. Dlatego nie ma konieczności kupowania dodatkowych detergentów. Kapsułki doskonale radzą sobie z silnymi zabrudzeniami, zarówno na białych jak i kolorowych ubraniach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE