Reklama

Powstaną nowe ścieżki biegowe w Bieszczadach! [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Bieszczady Pasjonaci biegania po górach będą mogli cieszyć się ponad stu czterdziestoma kilometrami tras biegowych. Ścieżki zostaną wyznakowane przez Fundację Bieg Rzeźnika w ramach projektu “Bieszczadzkie Trasy Biegowe na pograniczu polsko-słowackim” i poprowadzą śladami najpopularniejszych bieszczadzkich biegów: Biegu Rzeźnika, Rzeźniczka, Maratonu Bieszczadzkiego oraz Dychy na Jeleni Skok.

4 marca 2021 w Rzeszowie Fundacja Bieg Rzeźnika podpisała umowę ze Stowarzyszeniem Euroregion Karpacki Polska na realizację projektu “Bieszczadzkie Trasy Biegowe na pograniczu polsko-słowackim”, którego głównym założeniem jest wykonanie w oparciu o istniejące szlaki turystyczne tras biegowych rozpoznawanych w kraju i zagranicą. Szlaki te sprzyjać będą rozwojowi aktywnej turystyki w Bieszczadach.

 

🟠 Zobacz także: LESKO: Bestialskie mordy na kotach [ZDJĘCIA+WIDEO]

 

Projekt zakłada wytyczenie i oznaczenie około 141 km ścieżek biegowych łączących istniejące szlaki, ścieżki i dukty leśne w gminie Cisna oraz na szlaku granicznym na odcinku od Balnicy do Rabiej Skały.

 

“Poprowadzenie ścieżek trasami najpopularniejszych bieszczadzkich biegów: Biegu Rzeźnika, Rzeźniczka, Dychy na Jeleni Skok oraz Ultramaratonu Bieszczadzkiego spowoduje, że biegacze będą się na nich przygotowywać do udziału w imprezach biegowych, przyjeżdżać na obozy sportowe, podejmować własne wyzwania pokonania tych tras” - mówi Mirosław Bieniecki, Prezes Fundacji Bieg Rzeźnika.

 

Celem projektu jest zwiększenie poziomu wykorzystania przyrodniczego i kulturowego potencjału pogranicza polsko-słowackiego, popularyzacja wybranych szlaków a równocześnie wyciągnięcie biegaczy turystów na szlaki, które w sporej części leżą poza najbardziej uczęszczanymi i popularnymi destynacjami.

 

 

Główne rezultaty projektu to stworzenie Bieszczadzkich Tras Biegowych wraz z elementami małej architektury turystycznej oraz działania promujące dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze pogranicza (między innymi konferencje, transgraniczne spotkania lokalnych liderów).

 

Projekt realizowany będzie wspólnie ze słowackim Partnerem: Obec Ulič .

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Interreg V-A Polska - Słowacja 2014 - 2020.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy