Reklama

Zwłoki 15-latka w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym

Opublikowano:
Autor:

Zwłoki 15-latka w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wstępne badanie ciała piętnastolatka z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łańcucie nie wskazuje na to, że doszło do zabójstwa - dowiedział się reporter RMF FM. Zwłoki nastolatka znaleziono w jego pokoju wczoraj rano.

Ciało 15-latka znalazł w poniedziałek rano, w jego pokoju wychowawca, kiedy przyszedł podać mu śniadanie i zmierzyć temperaturę.

 

 

Nastolatek został przyjęty do ośrodka kilka dni temu. Trafił do pokoju ze współlokatorem (o rok starszym chłopcem). Zgodnie z wewnętrznymi procedurami placówki - obaj nastolatkowie przechodzili kwarantannę. 

 

-15-latek nie przebywał na typowej kwarantannie, zatwierdzonej przez sanepid . Ze względu na wewnętrzne postanowienia w ośrodku związane z pandemią Covid-19, nowi wychowankowie są izolowani na czas siedmiu dni 

- zapewnia Robert Tendaj dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łańcucie. 

 

- czuł się dobrze, nie miał gorączki, nie zgłaszał żadnych problemów ze zdrowiem. Nie miał żadnych próśb. Na nic się nie skarżył. Miał kontakt z rodzicami. Był spokojny. Nie sprawiał problemów wychowawczych i nie był w konflikcie z nikim. 

- dodaje dyrektor.

 

Chłopiec trafił do Łańcuta bezpośrednio z policyjnej izby dziecka w Katowicach, a wcześniej przebywał w domu dziecka w Bytomiu. Wiadomo, że 15-latek pod nadzorem pielęgniarki przyjmował w ośrodku leki.

 

Do tej pory udało się już przesłuchać część świadków, między innymi chłopaka, z którym mieszkał nastolatek. Zabezpieczono też monitoring z ośrodka. Na pojutrze zaplanowano sekcję zwłok w Rzeszowie.

 

Jak usłyszał dziennikarz RMF FM, roboczą podstawą śledztwa, które niebawem formalnie ma być wszczęte, będzie artykuł mówiący o nieumyślnym spowodowaniu śmierci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE