Reklama

Zostań Rodziną Zastępczą - podaruj miłość!

Opublikowano:
Autor:

Zostań Rodziną Zastępczą - podaruj miłość!  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sanoku wraz z sąsiednimi powiatowymi centrami pomocy rodzinie podjęło działania mające na celu promowanie rodzicielstwa zastępczego. Wynikiem współpracy jest stworzenie spotu, który będzie transmitowany w ogólnopolskiej telewizji oraz w czasie różnego rodzaju wydarzeń organizowanych na terenie powiatu sanockiego.

 

Praktycznie wszystkie powiaty w Polsce zmagają się z notorycznym brakiem kandydatów na rodziny zastępcze. W związku z narastającym problemem zaproponowaliśmy powiatowym centrom pomocy rodzinie z ościennych powiatów, aby wspólnie z nami przygotowały kampanię społeczną promującą rodzicielstwo zastępcze. 

– mówi Grzegorz Kozak, dyrektor PCPR w Sanoku.

Spot powstał przy współpracy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Krośnie, ROPS w Rzeszowie, MOPR w Krośnie, PCPR w Krośnie, PCPR w Jaśle, PCPR w Strzyżowie, PCPR w Brzozowie, PCPR w Lesku, PCPR w Ustrzykach Dolnych oraz Fundacji Wielkie Serce dla Dzieci. Jego powstanie było możliwe dzięki pozyskanym przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej środkom finansowym w wysokości 10 tys. zł oraz wkładom własnym zaangażowanych instytucji. 

W czasie konferencji „Potrzebni rodzice zastępczy” zorganizowanej 7 września br. w Rzeszowie pod honorowym patronatem Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie, Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie poinformowano, że spot uzyskał akceptację Rady Programowej Telewizji Publicznej i będzie transmitowany w skróconej wersji w różnych programach telewizyjnych.

Dyrektorowi PCPR w Sanoku zależy, aby spot miał jak największy oddźwięk, dlatego czyni starania, aby zaprezentować go m.in. przed sesjami gminnymi, seansami filmowymi oraz w czasie wydarzeń kulturalnych.

Jak zapewnia dyrektor Grzegorz Kozak, to nie jedyny spot, który ujrzy światło dzienne.

 

Nie chcemy jako PCPR poprzestawać tylko na jednej kampanii społecznej. Biorąc pod uwagę fakt, że realizujemy też programy przeciwdziałania przemocy, w tym względem dzieci, mamy pomysł na kolejną kampanię, którą chcemy stworzyć w przyszłym roku. Mamy nadzieję, że instytucje, które teraz zaangażowały się w akcję, żywo zareagują na nasz kolejny pomysł.  

- tłumaczy dyrektor. 

Informacje o tym, jak zostać rodziną zastępczą znajdują się  >> TUTAJ <<

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy