Reklama

Żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej będą przysięgać w Jarosławiu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Paulina Lęcznar

Żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej będą przysięgać w Jarosławiu - Zdjęcie główne

foto Paulina Lęcznar

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższą niedzielę w Jarosławiu, odbędzie się uroczystość złożenia przysięgi wojskowej przez żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego, ps. „Pług”. Terytorialsi będą przysięgać na Rynku w Jarosławiu.

5 grudnia o godzinie 11:00 na Rynku w Jarosławiu słowa roty przysięgi wypowiedzą kolejni żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Kandydaci będą przysięgać na sztandar 3. PBOT - symbol honoru, tradycji i męstwa. Ślubowanie ochotników odbędzie się w obecności rodzin, przedstawicieli władz wojewódzkich, samorządowych, kombatantów oraz mieszkańców Podkarpacia. Uroczystości będzie towarzyszyć asysta honorowa wystawiona przez 34. Batalion Lekkiej Piechoty oraz Orkiestra Wojskowa z Rzeszowa. 

Uroczystość zaprzysiężenia jest zakończeniem 16-dniowego szkolenia podstawowego, które odbyło się w Dębicy. „Szesnastkę” prowadzili wyselekcjonowani i doświadczeni instruktorzy z dębickiego batalionu. Ochotnicy uczyli się praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na współczesnym polu walki, udzielania pierwszej pomocy oraz topografii. Szkolenie podstawowe to dopiero początek drogi terytorialsów, gdyż cykl szkolenia, trwa trzy lata i podzielony jest kolejno na etapy szkolenia indywidualnego, specjalistycznego i zgrywającego.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego, ps. „Pług” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład Brygady wchodzi sześć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu, Sanoku i Przemyślu. Dowódcą brygady jest płk Michał Małyska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy