Reklama

Radni z Sanoka wyrazili swoje stanowisko wobec sytuacji na granicy polsko-białoruskiej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: MON

Radni z Sanoka wyrazili swoje stanowisko wobec sytuacji na granicy polsko-białoruskiej - Zdjęcie główne

foto MON

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Sanockiego, radni wystosowali swoje stanowisko w związku z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej.

Radni podczas ostatnich obrad, które miały miejsce wczoraj, tj. 30 listopada wyrazili pełne wsparcie, szacunek i wdzięczność dla wszystkich przedstawicieli służb mundurowych. Funkcjonariusze z narażeniem własnego zdrowia, a nawet życia bronią granic Rzeczypospolitej i bezpieczeństwa jej obywateli. 

"My Radni Powiatu Sanockiego w pełni popieramy działania podejmowane przez Wojsko Polskie, Straż Graniczną, Policję, Straż Pożarną, Służby Ratunkowe oraz Straż Ochrony Kolei w obronie polskiej suwerenności, realizowaną poprzez obronę nienaruszalności polskiej granicy. Z szacunkiem i uznaniem obserwujemy działania funkcjonariuszy wyszczególnionych powyżej służb, którzy na granicy polsko-białoruskiej pozostają wierni ślubowaniu sprowadzającemu się do słów: „(…) służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic”.

Wykorzystanie migrantów jako „żywych tarcz”, w połączeniu z działaniami dezinformacyjnymi reżimu Aleksandra Łukaszenki jest obliczone na zdestabilizowanie sytuacji w regionie i wywarcie presji nie tylko na Polskę, ale i na całą Unię Europejską. Jesteśmy przekonani, że ponad wszystkimi argumentami w dyskusji na temat politycznych aspektów kryzysu migracyjnego musi zatriumfować szacunek do każdej osoby ludzkiej.

Ukraińskie doświadczenia płynące z zaboru Krymu i Donbasu (oby Przesmyk Suwalski nie podzielił ich losu) ukazują nam nowe formy agresji i wojny. Dziś z taką agresją spotykamy się na Podlasiu. W pełni wspieramy, akceptujemy i oczekujemy na kontynuację Waszych działań w obronie integralności Rzeczypospolitej. Dziękujemy Wam Obrońcom Ojczyzny za Waszą Służbę"

- czytamy w komunikacie radnych Powiatu Sanockiego.

Słowa uznania dla bohaterów broniących polsko-białoruskiej granicy oraz swoje poparcie dla ich czynów wyrazili również wszyscy wójtowie gmin powiatu sanockiego, burmistrzowie oraz starosta sanocki Stanisław Chęć, obecni na konwencie Wójtów i Burmistrzów Powiatu Sanockiego w dniu 15 listopada 2021 roku.

/Powiat Sanocki/

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy