Reklama

Żołnierz 3PBOT zachował czujność podczas alkoholowego rajdu

Opublikowano: pt, 23 sie 2019 10:54
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Żołnierz 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” zachował czujność i nie dopuścił do dalszej jazdy pod wpływem alkoholu kierującej mazdą 626, która demolowała wszystko co znalazło się na jej drodze w miejscowości Dębica.

Trzy uszkodzone samochody i jedna osoba w szpitalu - to bilans zdarzenia do którego doszło 8 sierpnia ok. 18.30 na ul. Cmentarnej w Dębicy. Kierująca będąc pod wpływem alkoholu urządziła sobie alkoholowy rajd. Po krótkim pościgu sprawczyni została zatrzymana przez świadka zdarzenia, którym okazał się żołnierz 33. Batalionu Lekkiej Piechoty z Dębicy.

- „To wszystko działo się jak w dobrze wyreżyserowanym filmie, wyszedłem z garażu i zobaczyłem jadący samochód osobowy, który demolował wszystko co znalazło się na jego drodze. Szybko zorientowałem się że to nie jest żaden film. Widząc brak reakcji innych osób, pobiegłem za samochodem i na ulicy Tuwima zatrzymałem kompletnie pijaną kierującą mazdą 626. Następnie zadzwoniłem na 112 wzywając na miejsce zdarzenia policje” – relacjonuje żołnierz podkarpackich „Terytorialsów”

Postawa żołnierzy godna naśladowania. Pokazał, że hasło przewodnie Wojsk Obrony Terytorialnej „Zawsze gotowi, zawsze blisko” jest przez wojskowych Podkarpackiej Brygady realizowane
w codziennej służbie z pełnym zaangażowaniem, a pomoc społeczeństwu i dbałość o ich bezpieczeństwo jest jednym z celów i misji naszej formacji.

***

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała
w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku. Dowódcą brygady jest płk Dariusz SŁOTA. Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnej społeczności.
W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. W czasie wojny WOT będzie wsparciem wojsk operacyjnych w strefie działań bezpośrednich, a poza nią stanowić będzie siłę wiodącą. Stała obecność i bliskie relacje z lokalną społecznością to siła i największy atut „Terytorialsów”.

 

 

 

 

Zdjęcia: dzięki redakcji portalu debica24.pl

 

por. Witold SURA

rzecznik prasowy

3.Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej

im. płk. Łukasza Cieplińskiego

tel. 600819411

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE