Reklama

Zofia Kijowska - najbardziej wpływowa kobieta z powiatu sanockiego

Opublikowano:
Autor:

Zofia Kijowska - najbardziej wpływowa kobieta z powiatu sanockiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z okazji przypadającego 8 marca Dnia Kobiet nasza redakcja postanowiła zorganizować miniplebiscyt na najbardziej wpływową kobietę z powiatu sanockiego i/lub leskiego. Zwyciężczynią została Zofia Kijowska z Beska, obecnie pełniąca funkcję naczelnika Wydziału Oświaty Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Sanoku.

Poprosiliśmy naszych czytelników, aby wytypowali kobiety, które są najbardziej zauważalne na płaszczyźnie społecznej i zawodowej w naszym regionie. Zgłoszono w sumie 12 kandydatek: Grażynę Borek, Helenę Rojek, Elżbietę Ciporę, Annę Hałas, Annę Nowakowską, Elżbietę Łukacijewską, Krystynę Chowaniec, Barbarę Jankiewicz, Zofię Kijowską, Marię Pospolitak, Alicję Wosik oraz Zofię Kordelę-Borczyk.

Czytelnicy oddawali swój głos na portalu korsosanockie.pl, na naszym Facebooku oraz mailowo. Liczba biorących udział w zabawie pozytywnie nas zaskoczyła. Nie spodziewaliśmy się, że tak chętnie Państwo zaangażujecie się w nasz plebiscyt. Łącznie otrzymaliśmy 661 głosów.

Najwięcej, bo 39% przypadło Zofii Kijowskiej, która została okrzyknięta przez czytelników Korso Gazety Sanockiej najbardziej wpływową kobietą z powiatu sanockiego. Pani Zofia od blisko 30 lat związana jest z oświatą. Pracowała jako nauczyciel w szkole w Głębokiem (powiat krośnieński), a następnie, przez 11 lat, była dyrektorem tej placówki. Przez 1,5 roku pełniła funkcję wizytatora w Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i w oddziale w Krośnie. Obecnie, od ponad roku pracuje w Starostwie Powiatowym w Sanoku.

- Z wykształcenia jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej – mówi o sobie nasza zwyciężczyni. - Skończyłam też studia podyplomowe z historii i zarządzania oświatą. Jestem prezesem Fundacji Otwarte Drzwi, która wydaje lokalny kwartalnik "Nasze Besko". Kieruję tą gazetą i staram się aktywnie uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności. Wcześniej byłam jednym z założycieli Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Beskiej.

Pani Zofia jest społecznikiem z zamiłowania. To między innymi z jej inicjatywy na terenie gminy Besko organizowanych jest wiele imprez okolicznościowych, jak i koncertów charytatywnych, z których dochód przekazywany jest potrzebującym.To osoba skromna, pracowita i bardzo serdeczna. Dla drugiego człowieka jest w stanie zrobić niemal wszystko - tak o pani Kijowskiej mówią jej znajomi. A co sama "wpływowa" mówi na temat swojego zwycięstwa?

- Jestem szczerze zaskoczona wynikiem głosowania - twierdzi. - Cieszę się bardzo i chciałabym podziękować wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos. Wygrana jest dużym zaskoczeniem i dowodem na to, że to, co robię, ma sens i ktoś docenia moje starania. Nazwa plebiscytu jest jednak dość szumna i teraz zastanawiam się, na co tak naprawdę mam wpływ (śmiech).

Drugie miejsce w naszym plebiscycie, z wynikiem 36% zajęła Maria Pospolitak, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Sanoku, zaś na trzecim miejscu uplasowała się Krystyna Chowaniec (21%).

Gratulujemy wszystkim paniom wytypowanym do udziału w naszym plebiscycie. A z okazji przypadającego Dnia Kobiet życzymy Wam wszystkim oraz naszym czytelniczkom zdrowia, wiele radości, szczęścia i spełnienia najskrytszych marzeń.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE