Reklama

Znają dziadkowie, znają rodzice, a teraz my czytamy i na przedstawienie Was zapraszamy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dnia 5 sierpnia w Remizie OSP w Komańczy odbyła się premiera spektaklu przygotowanego przez dzieci i młodzież z gminy Komańcza pt. "Znają dziadkowie, znają rodzice, a teraz my czytamy i na przedstawienie Was zapraszamy", realizowanego w ramach programu Promocja czytelnictwa ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Po tygodniu warsztatów teatralnych mali artyści stworzyli spektakl na podstawie książki autorstwa Marii Kownackiej i Zofii Malickiej pt. „Dzieci z Leszczynowej Górki”. Spektakl poprzedzony był godzinami przygotowań, podczas których każdy z uczestników własnoręcznie stworzył kukiełki- przydzielone postacie z książki.

W dalszej kolejności dzieci wraz z profesjonalnymi aktorami z teatru Nemno Panem Henrykiem Hryniewickim oraz Panią Dagmarą Jemiołą-Hryniewicką  opracowali własny scenariusz oraz stworzyli niezwykłą scenografię, co dało niesamowity efekt końcowy. Warto wspomnieć, że spektakl uświetnił występ Pani Anety Majewskiej, która grą na lirze korbowej stworzyła niezwykłą oprawę muzyczną do całego przedstawienia. 


Bardzo Dziękujemy aktorom za znakomite przygotowanie naszych uczestników do występu: Panu Henrykowi Hryniewickiemu i Pani Dagmarze Jemioła- Hryniewickiej oraz Pani Anecie Majewskiej- za piękną oprawę muzyczną, jaką była gra na lirze korbowej (dawno zapomnianym już instrumencie). Dziękujemy również Pani Annie Być- członkini Stowarzyszenia 50+ za przygotowanie pysznych słodkości dla naszych artystów. Chcielibyśmy również podziękować naszej publiczności (dziadkom, rodzicom, oraz dzieciom), która wspierała naszych młodych aktorów, w tym ważnym dla nas dniu. Jednak najbardziej chcemy podziękować dzieciom za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie spektaklu. Należą Wam się ogromnie brawa! 


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy