Reklama

Zgłoś projekt

Opublikowano:
Autor:

Zgłoś projekt - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozpoczął się nabór wniosków do "Budżetu Obywatelskiego 2018". Swoje propozycje można zgłaszać do 31 sierpnia. Do wykorzystania jest 420 tys. zł.

Każda dzielnica Sanoka ma do podziału 60 tys. zł. W tej edycji budżetu pieniądze zostały zwiększone na wniosek burmistrza Tadeusza Pióro przez radnych miejskich.

Zgodnie z zapisami regulaminu budżetu obywatelskiego zgłaszane projekty mogą dotyczyć działań inwestycyjnych i remontowych oraz działań społeczno-kulturalno-oświatowych i zdrowotnych o charakterze nieinwestycyjnym.

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące budżetu będą umieszczane na stronach internetowych: www.sanok.pl, w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta – w zakładkach  "Budżet Obywatelski 2018".

Na stronie internetowej www.sanok.pl w zakładce Budżet Obywatelski 2018, tak jak w roku ubiegłym, uruchomiono elektroniczną aplikację umożliwiająca po zarejestrowaniu użytkownika przesłanie zgłoszenia propozycji zadań.

Zgłoszenia projektu dokonuje jedna osoba, przy czym projekt musi być poparty podpisami co najmniej 10 mieszkańców zamieszkujących na stałe w danej dzielnicy. W przypadku dokonania zgłoszenia przez osobę małoletnią, przedstawia ona  na odpowiednim formularzu zgodę opiekuna prawnego.

Projekty można złożyć w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta, wysłać listownie na adres urzędu z dopiskiem "Budżet Obywatelski Miasta Sanoka" lub przesłać przez elektroniczną aplikację.

Projekty, które zostaną zweryfikowane pod względem możliwości ich realizacji, będą przekazane do głosowania. Tak jak w roku ubiegłym głosy na projekty złożone w ramach  budżetu obywatelskiego będzie można składać w formie papierowej oraz za pośrednictwem aplikacji internetowej. Na projekt realizowany w danej dzielnicy będą mogły głosować wszystkie osoby, które zamieszkują w niej stale. W przypadku głosowania osoby małoletniej konieczne będzie dołączenie przez opiekuna prawnego zgody na uczestnictwo w głosowaniu. Głosowanie zostanie uznane za ważne jedynie w przypadku frekwencji, która osiągnie minimum 5% uprawnionych do głosowania. W roku bieżącym punkty do głosowania zostały wyznaczone w sali konferencyjnej urzędu miasta, siedzibach rad dzielnic oraz przy kasie basenu krytego MOSiR, kasie SDK oraz wypożyczalni głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku.

Pozostałe informacje dotyczące budżetu obywatelskiego są udzielane telefonicznie: 13 46 52 823 oraz 13 46 52 810 lub za pomocą poczty elektronicznej e-mail: bo@um.sanok.pl

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE