Reklama

Zatrzymano przedsiębiorcę z Sanoka. Dokonywał wyłudzeń odszkodowań od towarzystw ubezpieczeniowych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: red/pixabay

Zatrzymano przedsiębiorcę z Sanoka. Dokonywał wyłudzeń odszkodowań od towarzystw ubezpieczeniowych - Zdjęcie główne

Przedsiębiorca z Sanoka został zatrzymany za wyłudzenia odszkodowań | foto red/pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłym tygodniu doszło do zatrzymania przedsiębiorcy z Sanoka. Zatrzymanie było wynikiem prowadzonego śledztwa, nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Krośnie pod kątem wyłudzeń odszkodowań od towarzystw ubezpieczeniowych. Łącznie w tej sprawie zatrzymano sześć osób.

Prokuratura Okręgowa w Krośnie nadzoruje śledztwo, w toku którego ustalono, że jeden z przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie powiatu sanockiego, działając wspólnie i porozumieniu z innymi osobami dokonuje wyłudzeń odszkodowań od towarzystw ubezpieczeniowych w oparciu o wystawiane przez siebie poświadczające nieprawdę dokumenty.  W dniach 20-21 kwietnia 2023 roku, na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Krośnie funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Krośnie wykonywali na terenie powiatu sanockiego, krośnieńskiego oraz leskiego czynności procesowe, w wyniku których zabezpieczono obszerną dokumentację, a także zatrzymano łącznie sześć osób

- informuje nas rzecznik prasowy Prokuratora Okręgowego w Krośnie, prokurator Beata Piotrowicz.

 

Zatrzymanym w Prokuraturze Okręgowej w Krośnie przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw polegających między innymi na dokonywaniu wyłudzeń odszkodowania od towarzystw ubezpieczeniowych w wyniku posłużenia się uprzednio wystawionymi poświadczającymi nieprawdę dokumentami. 
Prokurator zastosował wobec zatrzymanych osób środki zapobiegawcze wolnościowe, głównie poręczenia majątkowe i zakaz opuszczania kraju oraz dozór policji. Śledztwo trwa. Są dalsze ustalenia w toku prowadzonych czynności. Sprawa jest rozwojowa. 

Prokurator poinformowała nas, że proceder wyłudzeń był prowadzony na szeroką skalę, ale póki co, na tym etapie postępowania nie zdradza, z jakich paragrafów podejrzani usłyszeli zarzuty. 

Na razie nie chciałabym się na ten temat wypowiadać. Myślę, że będę mogła dużo więcej powiedzieć jak będzie postępowanie już na kończącym się etapie

- dodaje prokurator Beata Piotrowicz.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy