Reklama

Zatrzymani na granicy podczas "spaceru" do Niemiec

Opublikowano:
Autor:

Zatrzymani na granicy podczas "spaceru" do Niemiec - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwóch obywateli Egiptu oraz Sudańczyk zostali zatrzymani przedwczoraj ( 23 lutego). Granicę państwa postanowili przekroczyć nocą, idąc pieszo. Jednak całe zdarzenie od początku było monitorowane przez „oko” pojazdu obserwacyjnego Straży Granicznej.

Trzech mężczyzn w wieku od 25 do 34 lat zatrzymano przedwczoraj (23 lutego) w okolicach Medyki na Podkarpaciu.

Idących w rejonie granicy cudzoziemców zaobserwował patrol Straży Granicznej pełniący służbę w tzw. pojeździe obserwacyjnym. Jest to auto wyposażone w nowoczesne kamery umożliwiające obserwację również w nocy.

Mężczyźni nie posiadali żadnych dokumentów. Poznali się we Lwowie w jednej z restauracji znanej sieci fastfood. Szukali tam darmowego łącza internetowego. Tam też wspólnie zaplanowali dalszą nielegalną podróż. Wynajęli taksówkę i dotarli do granicy z Polską. Następnie kierowani nawigacją z telefonu pieszo przekroczyli granicę. Chcieli dotrzeć do Niemiec. Tymczasem usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa do czego się przyznali i dobrowolnie poddali karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Straż Graniczna przekazała ich z powrotem na Ukrainę w ramach umowy o readmisji.

Od początku 2020 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 15 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski w celach migracyjnych.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE