Reklama

Zaniedbany ośrodek

Opublikowano:
Autor:

Zaniedbany ośrodek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku nie dojdzie do skutku remont dachu na ośrodku zdrowia w Nowotańcu, na który czekali nie tylko lokatorzy budynku, ale również pacjenci. Fundusze, które miały być przeznaczone na ten cel, zostały przesunięte na inne zadania inwestycyjne, które zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku.

W budynku mieszkają dwie rodziny, znajduje się apteka, a swoje gabinety ma stomatolog i lekarz rodzinny. Budowę ośrodka rozpoczęto w 1954 rok. Budynek oddano do użytku w 1963 roku. Przez długi czas był administrowany przez ZOZ, a od kilkunastu lat należy do gminy Bukowsko. We wnętrzu budynku dzięki staraniom pracowników i lokatorów przeprowadzono niezbędne naprawy. Niestety od początku jego istnienia nie remontowano go od zewnątrz. Teraz niezbędnej wymiany wymaga dach budynku.

– Jak pada, to woda spływa po dachu i z powodu niedrożnych rynien leje się po ścianach – mówi Bogusław Bukrej, lekarz, którego gabinet lekarski mieści się w ośrodku. Doktor Bukrej przez wiele lat był również jego lokatorem. – Nie dość, że dach jest do wymiany, to jeszcze ściany przemakają, tynk odpada, a mieszkańcy mają w domach wilgoć. Wszyscy życzą sobie zdrowia, ale władze zamiast na ośrodek, wolą wydawać pieniądze na klub sportowy – podsumowuje.

Więcej w 45 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE