Reklama

ZAGÓRZ. Remont Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ostatnim czasie wnętrze Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zagórzu ciągle się zmienia, a także zwiększa się jego funkcjonalność. Wszystko to, możliwe było dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym w ramach programu "Infrastruktura domów kultury" ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

W okresie od 01.04.2020 r. do 30.11.2020 r. zrealizowane zostało zadanie pod nazwą "Remont pomieszczeń Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zagórzu wraz z zakupem wyposażenia sali widowiskowej". 

Założenia projektu zostały osiągnięte w całości, co wpłynęło na poprawę oferty kulturalnej oraz warunków sanitarnych w budynku.

Pierwszym etapem działania były prace remontowe w garderobie polegające na położeniu płytek na posadzce, malowaniu ścian oraz montażu lustra i wieszaków. Odnowiona garderoba pozwoli artystom na komfortowe i profesjonalne przygotowanie się do występów scenicznych. 

Zmodernizowano dwie toalety (jedna w garderobie, a druga przy wyjściu ewakuacyjnym), gdzie wymieniono płytki na posadzkach i ścianach oraz zakupiono nową armaturę. Wyremontowano korytarz z wyjściem ewakuacyjnym tj. pomalowano ściany, a posadzkę wyrównano, aby umożliwić poruszanie się na wózku inwalidzkim.

Ściany sceny zostały pomalowane na czarno, dzięki czemu montaż scenografii daje mocny kontrast i lepszy efekt wizualny. W remontowanych pomieszczeniach wymienione zostały wszystkie drzwi, a w sali widowiskowej zamontowano podwójne drzwi ewakuacyjne.


Kolejnym etapem zadania, był zakup wyposażenia. Zainstalowano system klimatyzacji z funkcją ogrzewania, zarówno na scenie, jak i na widowni. Takie rozwiązanie poprawia komfort korzystania z obiektu osobom występującym oraz widzom, a także wprowadza oszczędności energii elektrycznej w okresie grzewczym. Komplet nowych kurtyn scenicznych, tj. kurtyna frontowa i tylna, kulisy boczne oraz drzwiowe sprawiają że pomieszczenie stało się bardziej przyjazne dla widzów, a kontrastowe kolory ożywiają scenę.

Zakupiono nowoczesny sprzęt nagłośnieniowy, w skład którego wchodzi konsoleta cyfrowa, dwa stage boxy wraz z okablowaniem. Dzięki nagłośnieniu możliwa jest nie tylko realizacja koncertów wymagających artystów, ale także rejestracja występów oraz nagrania studyjne. 

Nad sceną zawisło 12 reflektorów teatralnych Fresnel Led. Profesjonalne oświetlenie sceniczne nie razi artystów, a jednocześnie pozwala dojrzeć najdrobniejsze szczegóły podczas przedstawienia lub koncertu. Przeprowadzone zostało również specjalistyczne szkolenie z obsługi zakupionego sprzętu, by móc korzystać w całości z jego potencjału.

Dzięki realizacji zadania poprawione zostało zaplecze techniczne. Zastąpiono przestarzały sprzęt nowoczesnymi rozwiązaniami, co ułatwia realizację i polepsza jakość przedsięwzięć kulturalnych, takich jak spektakle czy koncerty. Remont toalet znacząco wpłynął na poprawę  warunków sanitarnych dla widzów i artystów.


Całkowity koszt realizacji zadania: 312 500,00 zł.

Kwota dofinansowania ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury: 250 000, 00 zł.

 

Miasto i Gmina Zagórz

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy