Reklama

Z PODKARPACIA. Niebezpieczne znalezisko w Kupiatyczach

Opublikowano:
Autor:

Z PODKARPACIA. Niebezpieczne znalezisko w Kupiatyczach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pocisk artyleryjski, najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej, został ujawniony podczas prowadzonych prac porządkowych na działce w miejscowości Kupiatycze. Przemyscy policjanci zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu wojskowych saperów, którzy zajęli się niewybuchem.

Chociaż od zakończenia II wojny światowej minęło sporo czasu, to nadal zdarzają się przypadki znalezienia pozostałości w postaci niewybuchów. Wczoraj mieszkaniec powiatu przemyskiego, podczas prac porządkowych na swojej działce, znalazł niewybuch. O znalezisku powiadomił dyżurnego jednostki Policji, który na miejsce skierował policyjnego pirotechnika.

Okazało się, że jest to pocisk artyleryjski kal. 150 mm z czasów II wojny światowej. Miejsce znaleziska zostało zabezpieczone przez policjantów do czasu przyjazdu saperów, którzy bezpiecznie zneutralizowali niewybuch.

Przypominamy, że w przypadku znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia, nie należy go dotykać, ruszać i przenosić w inne miejsce. Kategorycznie zabrania się podnoszenia, odkopywania i wrzucania  do ogniska, jezior, stawów, czy głębokich rowów. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Należy niezwłocznie oddalić się z miejsca zagrożenia i natychmiast powiadomić policję.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE