Gości na sali powitała dyrektor GOK, Agnieszka Pastuszak, a uroczystego rozpoczęcia dokonała Wójt Gminy Sanok, Anna Hałas. Na scenę zaproszono również Posła na Sejm RP, Piotra Uruskiego, który życzył wszystkim udanej zabawy i wspaniałych wrażeń.
Głównym elementem tego wydarzenia jest tajemniczy Kufer Ludowy, wypełniony przedmiotami i rekwizytami, które pozwalają uczestnikom przenieść się w czasie do minionych epok. Impreza to doskonały przykład, jak tradycja może żyć i ewoluować w nowoczesnym świecie.
Na początek wieczoru Kapela Ludowa KAMRATY zaprezentowała się muzycznie, wprowadzając wszystkich w klimat wydarzenia. Następnie przyszedł czas na prezentację skarbów z kufra, które obejmowały różnorodne ciekawostki i przedmioty, odzwierciedlające ducha przeszłości - rękodzieło, stroje, potrawy i zwyczaje.
Stoły biesiadne uginały się pod ciężarem rozmaitych przysmaków, wędlin, serów i słodkości przygotowanych przez gospodynie wiejskie z terenu gminy. Dla miłośników tradycyjnej kuchni były dostępne takie dania jak staropolski żurek na zakwasie żytnim, gołąbki z tartych ziemniaków, kapusta z fasolą i tradycyjny barszcz czerwony z pasztecikami.
Nad dobrym nastrojem i udaną zabawą biesiadników czuwała pani Anna Galik, która serwowała wykwintne napoje do późnych godzin wieczornych.
Na scenie zaprezentowała się plejada artystów gminnych i nie tylko. Kapela "Kamraty" zagrała serię ludowych utworów, a panie z KGW Niebieszczany zaskoczyły wszystkich współczesną i zabawną wersją bajki "Czerwony Kapturek". Kabaret "Moherowe Berety" z Podlasia dostarczył dawkę śmiechu, prezentując muzyczno-słowny program pełen gagów na temat ludzkich przywar i przyzwyczajeń.
W tym roku gośćmi specjalnymi byli członkowie Stowarzyszenia i Zespołu Ludowego "OCICANKI" z Tarnobrzega, którzy odtworzyli obrzęd ludowy kiszenia kapusty i wyśpiewali wiele przyśpiewek ludowych z tego regionu.
Na zakończenie imprezy Wójt Anna Hałas wraz z Dyrektor GOK-u Agnieszką Pastuszak wręczyły przedstawicielkom KGW pamiątkowe dyplomy w podziękowaniu za przygotowanie pysznego jedzenia i za udział w tej wyjątkowej imprezie. To wydarzenie z pewnością przyczyniło się do promocji i zachowania polskiej tradycji i kultury na terenie Gminy Sanok.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.