Reklama

Wyniki konsultacji i głosowania. Mieszkańcy sołectw przeciw włączeniu do miasta, z kolei sanoczanie i radni miejscy za

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wyniki konsultacji i głosowania. Mieszkańcy sołectw przeciw włączeniu do miasta, z kolei sanoczanie i radni miejscy za - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 14 listopada zakończyły się konsultacje w sprawie przyłączenia trzech sołectw gminy wiejskiej Sanok do Sanoka. Mieszkańcy Bykowiec, Zabłociec i Trepczy byli przeciwni włączeniu ich wiosek do miasta, z kolei sanoczanie byli za.

W ciągu dwóch tygodni mieszkańcy Bykowiec, Trepczy i Zabłociec brali udział w konsultacjach społecznych, podczas których odpowiadano na jedno ankietowe pytanie, którego treść dotyczyła tego, czy mieszkańcy poszczególnych miejscowości chcą, by ich wieś została przyłączona do miasta Sanoka.

Sołectwa przeciwko przyłączeniu do Sanoka

Mieszkańcy trzech sołectw w sposób absolutnie jednoznaczny pokazali, że nie interesuje ich włączenie w granice administracyjne miasta i chcą nadal współtworzyć i mieszkać w gminie wiejskiej Sanok. W Bykowcach za przyłączeniem do miasta opowiedziało się 00,64 procent mieszkańców, 468 osób, czyli 99,36 procent było przeciwko, z kolei nikt nie wstrzymał się od głosu. Frekwencja wyniosła 63,27 procent. W Trepczy głos zabrały 574 osoby. 99,36 procent to głosy przeciw przyłączeniu do miasta. Podobnie sytuacja wyglądała w Zabłotcach, gdzie w konsultacjach wzięło udział 205 mieszkańców. Przeciwko przyłączeniu do Sanoka było 90,50 procent.

Frekwencja w tych trzech miejscowościach przekroczyła bezwzględną większość spośród głosujących. Przeciw Sanokowi było 97,3 procent osób, a za włączeniem do miasta zagłosowało tylko 22 mieszkańców, czyli 1,7 procenta.

Mieszkańcy miasta za poszerzeniem Sanoka. Frekwencja wyniosła 3 procent

Inaczej wyglądała sytuacja w konsultacjach przeprowadzonych wśród mieszkańców Sanoka. Jak informuje burmistrz Tomasz Matuszewski o niemal 27 procent wzrosło poparcie dla tego procesu.

Wyniki wyraźnie wskazały, że w porównaniu do poprzednich głosowań, które odbyły się w lutym, sanoczanie są za przyłączeniem Bykowiec, Zabłociec i części Trepczy

 - dodaje burmistrz.

Za przyłączeniem trzech sołectw gminy wiejskiej Sanok w granice administracyjne miasta opowiedziało się 87 procent biorących udział w konsultacjach. Warto też zauważyć, że frekwencja w głosowaniu wyniosła zaledwie 3 procent, co liczbowo przekłada się na 1173 osoby przy niemal 36 tysiącach osób uprawnionych do głosowania. Z tego, chęć poszerzenia miasta wskazały 974 osoby.

Dzisiaj Sali Herbowej Urzędu Miasta odbyła się sesja nadzwyczajna w sprawie poszerzenia granic administracyjnych Sanoka o sołectwo Bykowce, Zabłotce i wydzieloną część Trepczy. Miejscy radni 14 głosami przyjęli uchwałę o włączeniu do Sanoka trzech sołectw. Przeciw tej decyzji zgłosowało 5 radnych.

Ostateczną decyzję o tym czy Sanok zostanie powiększony podejmie Rada Ministrów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy