Reklama

Mieszkańcy Bykowiec zbojkotowali spotkanie z burmistrzem Sanoka [ZDJĘCIA+WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pod budynkiem Wiejskiego Domu Kultury w Bykowcach kilkudziesięciu mieszkańców wsi protestowało przeciwko planom przyłączenia ich do miasta. W tym samym czasie wewnątrz budynku oczekiwał na mieszkańców Burmistrz Tomasz Matuszewski.

 

Zapraszaliśmy już burmistrza na zebranie wiejskie, ale on nie pojawił się mówiąc, że ma w tym dniu sesję rady miasta, z tym, że sesja skończyła się o 15, a nasze spotkanie rozpoczynało się o godzinie 18. Miał więc sporo czasu, aby do nas dojechać, ale tego nie zrobił.

- mówi Elżbieta Kurzawa sołtys wsi. 

Pomimo próśb osób zgromadzonych Burmistrz miasta nie pojawił się przed budynkiem. W jego imieniu do mieszkańców wsi wyszli wiceburmistrzowie i sekretarz. Do spotkania protestujących z Burmistrzem nie doszło, pomimo zaproszenia. 

 

Przypomnijmy, że procedura poszerzenia granic Sanoka nadal trwa. Miasto wnioskuje o przejęcie trzech miejscowości z Gminy Sanok: Bykowiec, Zabłociec oraz części miejscowości Trepcza. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie rząd.

Więcej w materiale wideo. Na dzień dzisiejszy (18 listopada) zaplanowano na wniosek burmistrza Nadzwyczajną Sesję Rady Miasta Sanoka VIII kadencji. 

Sesja odbędzie się w sali herbowej Urzędu Miasta z następującym porządkiem obrad:

  1. otwarcie obrad
  2. powołanie sekretarza sesji
  3. zapoznanie rady z porządkiem obrad
  4. informacja burmistrza miasta Sanoka z przeprowadzonych konsultacji społecznych w sprawie zmiany granic miasta Sanoka przeprowadzony w dniach od 5 listopada do 14 listopada 2021 roku. 
  5. rozpatrzenie wniosku burmistrza miasta w sprawie wyrażenia opinii w przedmiocie zmiany granic miasta Sanoka, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie
  6. zamknięcie obrad sesji
 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy