Reklama

Wybuchy w elektrowni jądrowej w Zaporowie. Najnowszy komunikat o sytuacji radiacyjnej w Polsce [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: screen z filmu

Wybuchy w elektrowni jądrowej w Zaporowie. Najnowszy komunikat o sytuacji radiacyjnej w Polsce [WIDEO] - Zdjęcie główne

foto screen z filmu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do serii wybuchów w pobliżu Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej doszło wczoraj (14 marca). Polska Agencja Atomistyki opublikowała najnowszy komunikat w tej sprawie.

Ukraiński dozór jądrowy (SNRIU) potwierdza, że w pobliżu Elektrowni Jądrowej Zaporoże wojska Federacji Rosyjskiej zdetonowały ładunki wybuchowe. Zdarzenie nie ma wpływu na stan reaktorów jądrowych – informuje SNRIU. W Polsce sytuacja radiacyjna pozostaje w normie. Nie występuje zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców oraz dla środowiska.

Tak wyglądały wspomniane wybuchy:


Do serii wybuchów w pobliżu Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej doszło wczoraj (14 marca). Jak poinformował Państwową Agencję Atomistyki ukraiński urząd dozoru jądrowego, według pracowników elektrowni okupanci usunęli pociski i min, które pozostały po szturmie na ten obiekt. SNRIU dodaje, że to zdarzenie nie spowodowało uszkodzeń systemów ważnych dla bezpieczeństwa jądrowego.

 

Sytuacja w Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej

Zaporoska Elektrownia Jądrowa cały czas znajduje się pod kontrolą rosyjskich jednostek wojskowych. Obecnie spośród sześciu działających w Zaporożu reaktorów pracują dwa a pozostałe są wyłączone. Ukraiński urząd dozoru jądrowego pozostaje w stałym kontakcie z personelem elektrowni. Na terenie Zaporoskiej EJ obecni są przedstawiciele Państwowej Korporacji Energii Atomowej Federacji Rosyjskiej „Rosatom”, ale obiekt jest obsługiwany przez personel EJ. Sytuacja radiacyjna na terenie elektrowni jest w normie.

 

PAA stale monitoruję sytuację radiacyjną

Państwowa Agencja Atomistyki prowadzi całodobowy monitoring sytuacji radiacyjnej w kraju. Nie odnotowujemy podwyższonych wskazań aparatury pomiarowej, co oznacza brak zagrożenia radiacyjnego. Eksperci PAA analizują także dane monitoringu radiacyjnego z państw europejskich, w tym z Ukrainy – wyniki również są w normie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy