Reklama

Wszystkich Świętych. Zmiany w organizacji ruchu w powiecie sanockim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wszystkich Świętych. Zmiany w organizacji ruchu w powiecie sanockim - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z dniem Wszystkich Świętych, na terenie powiatu sanockiego, nad bezpieczeństwem i porządkiem na drogach czuwać będą policjanci ruchu drogowego i prewencji. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie w tych dniach szczególnej ostrożności i zastosowanie się do znaków oraz poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy kierujących ruchem.

Od piątku 29 października, do wtorku 2 listopada, sanoccy mundurowi będą czuwać nad bezpieczeństwem odwiedzających groby swoich bliskich. Na drogach oraz w pobliżu cmentarzy policjanci spodziewają się znacznego wzrostu natężenia ruchu. Część patroli pełnić będzie służbę w sposób dynamiczny, na bieżąco monitorując nasilenie ruchu i reagując na pojawiające się utrudnienia.

Podstawowym celem prowadzonych działań będzie zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu, zarówno pieszym, jak i zmotoryzowanym. Policjanci zwrócą szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości,  stan trzeźwości kierujących oraz prawidłowe przewożenie pasażerów. Najważniejszym zadaniem policjantów będzie utrzymanie płynności ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz głównych ciągach komunikacyjnych. W przypadkach pojawienia się znacznych utrudnień, funkcjonariusze drogówki podejmą ręczną regulację ruchu

- informuje rzecznik sanockiej komendy.

Ważne jest, żeby nie jeździć na pamięć, zwracać uwagę na oznakowanie i stosować się do poleceń wydawanych przez policjantów. Poniżej znajdują się informacje o zmianach w organizacji ruchu oraz o miejscach w okolicach cemnatrzy, w których można parkować:

Cmentarz Centralny - główny cmentarz w Sanoku usytuowany przy ulicach Rymanowskiej - Dmowskiego. Przy wjeździe na ulicę Głogową od strony ulicy Kiczury zostanie postawiony znak B-2 ,,zakaz wjazdu” i na ulicy Głogowej od ulicy Dąbrowieckiej zostanie ustawiony znak D-3 "droga jednokierunkowa”. Zarządca cmentarza utworzył miejsca parkingowe na ulicy Dąbrowieckiej (pomiędzy cmentarzami). Dodatkowe miejsca parkingowe wyznaczone są wzdłuż ulic Kiczury, Matejki, Heweliusza, pojazdy będą mogły parkować po jednej stronie jezdni.

Cmentarz Północny (Posada) - usytuowany przy ulicy Lipińskiego w Sanoku - zarządca drogi nie wprowadza zmian organizacyjnych w ruchu. Miejsca parkingowe na terenie cmentarza. Dodatkowe miejsca parkingowe wyznaczone na poboczu wzdłuż ulicy Lipińskiego po prawej stronie jadąc w kierunku Zagórza, od drogi wjazdowej do PGE do zatoczki autobusowej znajdującej się 50 metrów za cmentarzem, a także na ulicy Wierzbowej i Cmentarnej.

Cmentarz Południowy - usytuowany przy ulicy Konopnickiej w Sanoku - dojazd do cmentarza zgodny z zatwierdzoną organizacją ruchu. Parking znajduje się bezpośrednio przy cmentarzu.  

Cmentarz w Zagórzu (ulica Batorego) - zarządca drogi nie wprowadza zmian organizacyjnych w ruchu. Przy cmentarzu na całej jego długości oraz po drugiej stronie jezdni, znajduje się parking dla pojazdów. Policjanci z posterunku w Zagórzu w dniu 1 listopada będą regulować ruchem pojazdów przy cmentarzu.

Cmentarz w Besku (ulica Kościelna) - zarządca drogi nie wprowadza zmian organizacyjnych w ruchu. Parking znajduje się bezpośrednio przy cmentarzu.

Cmentarze w pozostałych miejscowościach powiatu sanockiego - w każdym przypadku wykorzystane będą przyległe parkingi oraz pobocza dróg dojazdowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy