reklama
reklama

Wrocław ma krasnale, Przemyśl niedźwiadki a Kolbuszowa krokodyle. Od dzisiaj Sanok ma swoje Grześki! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Sanok

Wrocław ma krasnale, Przemyśl niedźwiadki a Kolbuszowa krokodyle. Od dzisiaj Sanok ma swoje Grześki! [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
18
zdjęć

foto UM Sanok

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości W sercu Sanoka, na historycznym Rynku, mieszkańcy i turyści mogą teraz podziwiać nową atrakcję - statuetkę "Grzesia z Sanoka". Uroczyste odsłonięcie dzieła odbyło się dzisiaj, wzbogacając kulturowy krajobraz miasta. Grześki mają tak jak wrocławskie krasnale pojawić się w różnych częściach miasta!
reklama

 

Symbol lokalnej tożsamości

Statuetka przedstawia Grzegorza z Sanoka w latach młodzieńczych. Jest to hołd dla wybitnego humanisty, który jest nie tylko patronem ulicy i biblioteki w mieście, ale także symbolem lokalnej tożsamości. Inicjatywa mieszkańców i lokalnych artystów, by umieścić "Grzesia" na Rynku, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem społeczności.

 

Kolejne "Grzesie" w planach

Władze miasta planują instalację kolejnych statuetek "Grzesiów" w różnych miejscach Sanoka. Mieszkańcy będą mieli okazję głosować w ankietach na kolejne wersje "Grzesia", takie jak Grześ Malarz, Grześ Hokeista, czy Grześ Muzyk. Projekt ma na celu nie tylko ozdobienie przestrzeni, ale także edukację historyczną i kulturową.




Podziękowania dla twórców

Szczególne podziękowania za realizację projektu należą się Sekretarzowi Miasta Sanoka Bogdanowi Strusiowi, pomysłodawcy inicjatywy. Dziękujemy również panu Leszkowi Dróżdżowi i panu Sylwestrowi Kiełek za wykonanie projektu rzeźby oraz panom Tomaszowi Abramowi i Grzegorzowi Bąkowi za realizację rzeźby. Wsparcie koncepcyjne od pana Witolda Jawora oraz Stowarzyszenia Łączy Nas Sanok było nieocenione.

Zaproszenie do udziału

Zachęcamy mieszkańców Sanoka do aktywnego udziału w tworzeniu historii miasta poprzez uczestnictwo w ankietach i dzielenie się pomysłami na kolejne statuetki. "Grzesie z Sanoka" mają stać się nie tylko ozdobą, ale również ważnym elementem dziedzictwa kulturowego Sanoka.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama