Reklama

WOŚP SANOK: Rekord w Pierwszej Pomocy pobity! [FOTO+VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś w samo południe już po raz 7 tysiące uczestników pojęło próbę pobicia Rekordu w Pierwszej Pomocy. Punktualnie o godzinie 12:00 w całej Polsce przez pół godziny trwała próba pobicia rekordu, w której udział wzięło aż 1 399 instytucji i aż 144 867 osób!

Czy dzisiejsza próba pobicia Rekordu w Pierwszej Pomocy zakończyła się sukcesem?

O tym dowiemy się w przeciągu tygodnia - organizatorzy wydarzeń dostaną wkrótce formularz, za pomocą którego potwierdzą liczbę osób, które rzeczywiście wzięły udział w rekordzie i dzięki temu na początku przyszłego tygodnia będziemy mogli pochwalić się, jak dużo osób wspólnie uczyło się ratować życie.

16 października - to nie przypadkowa data - dziś obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Fundacja WOŚP uczestniczy w nim od samego początku. Próba bicia Rekordu jest zatem świetną okazją do wspólnej nauki resuscytacji i podstawowych czynności ratujących życie przez najmłodszych i najstarszych. 

Pierwsza próba pobicia rekordu odbyła się w 2013 roku - wtedy było z nami 83 111 osób z 1132 instytucji. Z roku na rok uczestników przybywa, w zeszłym, 2018 roku było ich aż 116 342! Dziś pobiliśmy kolejny rekord! To wspaniałe, że jednego dnia tyle tysięcy osób w całej Polsce kolejny raz, w tej samej chwili pokazało, że umie udzielać pierwszej pomocy! Jesteśmy dumni, że nasza akcja cieszy się tak ogromnym zaangażowaniem i jest kolejnym wydarzeniem, które buduje odpowiedzialną społeczność wśród uczestników. Jesteście niesamowici! Dziękujemy, że byliście z nami!

 

Sanok włączył się w akcję bicia tego, jakże szczytnego rekordu

 

Na tą, specjalną okazję sala gimnastyczna przy SP nr 6 w Sanoku zamieniła się w ogromne pole wypełnione młodymi ratownikami którzy przez pół godziny ratowali ludzkie życie. 

W roku szkolnym 2019/2020 postanowiliśmy PO RAZ DRUGI przyłączyć się do BICIA REKORDU w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej, które przeprowadza Fundacja WOŚP w ramach programu "RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ".

Od 1 października 2019 r., nauczyciele wychowania fizycznego, p. Kamila Mika i p. Maciej Kaczmarski oraz koordynatorki projektu z ramienia szkoły, czyli p. Ewa Mołek i Monika Kijowska prowadzą ćwiczenia praktyczne przypominające zasady i technikę resuscytacji krążeniowo - oddechowej na szkolnych fantomach.

W tym roku wspólnie z instytucjami wspierającymi rozpoczęliśmy nasze działania od pokazu sprzętu ratowniczego. Byli z nami ratownicy, funkcjonariusze i słuchacze z:

Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego,
Bieszczadzkiej Grupy GOPR,
Komendy Powiatowej Policji w Sanoku,
Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej,
Ochotniczej Straży Pożarnej z dzielnicy Olchowce,
Policealnej Szkoły Medycznej im. Anny Jenke w Sanoku,
Państwowej Wyższej Szkoły im. Jana Grodka w Sanoku.

Nasza szkoła od samego początku przyłączyła się do programu i od 2006 roku prowadzi w klasach I-III praktyczne szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Koordynatorką jest p. Mariola Bodnar.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE