Reklama

Nie będzie decyzji odnośnie poszerzenia granic Sanoka w tym roku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PUW w Rzeszowie

Nie będzie decyzji odnośnie poszerzenia granic Sanoka w tym roku - Zdjęcie główne

foto PUW w Rzeszowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewoda podkarpacki, Ewa Leniart, apeluje o wypracowanie porozumienia pomiędzy przedstawicielami Miasta Sanoka oraz Gminy Sanok.

Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy pani Ewa Leniart spotykała się z przedstawicielami Miasta Sanoka i Gminy Sanok. Celem wojewody było doprowadzenie do konsensusu pomiędzy tymi dwoma samorządami, co doprowadziłoby również do zgodnej zmiany granic między nimi. 

-Zmiana granic dałaby miastu możliwość pozyskania nowych obszarów inwestycyjnych, które stałby się impulsem rozwojowym dla tej części województwa. Chodzi o realizację projektu powstania Podkarpackiej Doliny Wodorowej, która w założeniu wykorzysta potencjał regionu (w tym subregionu sanockiego) w zakresie nowoczesnych technologii.

- twierdzi wojewoda

Kluczowe w tej sprawie jest jednak by najpierw doprowadzić do porozumienia między samorządami, którego oczekuje polski rząd. Ze względu na dalszy brak konsensusu między stronami, Rada Ministrów nie podejmie w tym roku żadnej decyzji, która uwzględniałaby poszerzenie granic miasta Sanoka w jakimkolwiek zakresie. 

Szanowni Państwo, 

na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy wielokrotnie spotykałam się z przedstawicielami Miasta Sanoka oraz Gminy Sanok. Celem tych spotkań było wypracowanie porozumienia, które uwzględniałoby interesy obu samorządów oraz doprowadziło do zgodnej zmiany granic pomiędzy nimi. 

Zmiana granic dałaby miastu możliwość pozyskania nowych obszarów inwestycyjnych, które stałby się impulsem rozwojowym dla tej części województwa. Chodzi o realizację projektu powstania Podkarpackiej Doliny Wodorowej, która w założeniu wykorzysta potencjał regionu (w tym subregionu sanockiego) w zakresie nowoczesnych technologii.

Jednak kluczem do zmiany granic jest porozumienie pomiędzy samorządami, którego oczekuje polski rząd. Ze względu na jego brak, Rada Ministrów nie podejmie w tym roku decyzji, która uwzględni poszerzenie granic miasta Sanoka w jakimkolwiek zakresie.  

Ewa Leniart 

Wojewoda Podkarpacki

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy