Reklama

Wieloletnie zaniedbania przyczyną podtopienia basenu w Sanoku

Opublikowano:
Autor:

Wieloletnie zaniedbania przyczyną podtopienia basenu w Sanoku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z informacji, jakie napływają z Komisji, powołanej Zarządzeniem Burmistrza Miasta Sanoka nr 143/2019 z 15 lipca 2019 roku, wynika, że pomieszczenia techniczne Centrum Rehabilitacji i Sportu – zarówno basenów wewnętrznych, jak i zewnętrznych – zostały zalane wodami deszczowymi i sanitarnymi, które dostały się tam z instalacji sanitarnej miejskiej.

13 lipca w godzinach między 14.30 a 17.00 spadł nawalny deszcz. Prawdopodobnie w wyniku niewydolności w tych warunkach sieci kanalizacji miejskiej, doszło do cofnięcia się wód i zalania pomieszczeń przyziemia budynku Centrum Rehabilitacji i Sportu.

Niewydolność sieci wywołała tzw. „cofkę” do instalacji wewnętrznej znajdującej się na terenie Centrum Rehabilitacji i Sportu.

Na chwilę obecną nie stwierdzono uchybień przy projektowaniu i realizacji Centrum Rehabilitacji i Sportu.

Inżynier tego kontraktu – firma KDI Krosno – systematycznie odbierał poszczególne instalacje, co potwierdzają protokoły zdawczo-odbiorcze, podpisywane również w okresie od lipca do października 2018 r.  Prawidłowość wykonania robót instalacyjnych została zatem potwierdzona.

W jednej z wypowiedzi Burmistrz Sanoka powiedział:

–  Można było tego uniknąć, gdyby przy realizacji tej inwestycji ówcześni włodarze wzięli pod uwagę także i to, że nowe obiekty Centrum Rehabilitacji i Sportu będą połączone z miejską siecią kanalizacyjną o takich a nie innych parametrach. Wszyscy widzieliśmy, co się działo podczas ulewy 13 lipca na miejskich ulicach. Pośpiech, jaki towarzyszył otwarciu basenów wewnętrznych w październiku 2019 r. w okresie najgorętszej kampanii wyborczej, nie pozwolił na gruntowną analizę wszystkich czynników mogących wpłynąć na funkcjonowanie tego obiektu. Teraz ponosimy tego konsekwencje.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE