Reklama

Wiele potrzeb

Opublikowano:
Autor:

Wiele potrzeb - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni w wolnych wnioskach i zapytaniach apelowali głównie o pomoc dla sanockiego szpitala. Pojawiły się również pytania o remont ulicy Traugutta oraz o podgrzewane lustro na ulicy Lwowskiej.

Jako pierwsza zabrała głos Teresa Lisowska, która zgłosiła sprawę oświetlenia na ulicy Topolowej i czterech najstarszych budynków Autosanu przy ulicy Lipińskiego.

- Lampy raz świecą, raz nie - zgłaszała radna i poprosiła o interwencję.

Poruszyła również problem zaniedbanych donic naprzeciwko budynku sądu przy ulicy Kościuszki.

- Brakuje im fachowej ręki ogrodnika i nie wyglądają one ładnie - mówiła. - Wystarczy o nie troszkę zadbać.

Radna Lisowska zaapelowała również do radnych o odstąpienie pewnej kwoty ze swoich diet, aby pomóc sanockiemu szpitalowi. Z kolei przewodniczący Zbigniew Daszyk przypomniał, że pieniądze można wpłacać na konto fundacji działającej przy placówce. O tym, że pieniądze na szpital w ten sposób wpłaca regularnie, poinformował radny Piotr Lewandowski. Radna Wanda Kot dodała, że istnieje również możliwość wpłacenia 1% podatku na szpital.
Maciej Drwięga dopytywał o konferencję dotyczącą małych i średnich miast, która miała miejsce w Przemyślu i o pieniądze, jakie można byłoby pozyskać z tego programu. Jak poinformował burmistrz Tadeusz Pióro, na konferencji był obecny przedstawiciel miasta.

- W tej chwili próbujemy rozeznać się, które inwestycje miejskie mogłyby wziąć w tym udział - mówił. - Konferencja była skierowana głównie do firm prywatnych i ukierunkowana na innowacyjność w różnych branżach przemysłowych. Mamy nadzieję, że sanockie firmy, które również uczestniczyły w spotkaniu, zainteresują się tym tematem.

Więcej w 17 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE