Reklama

Warszawska Legia w Ustrzykach Dolnych [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Bieszczady farmą wielkiej Legii? To jest niewątpliwie sportowa ciekawostka dnia! Rzeczywiście, warszawska Legia obejmuje patronat nad Zespołem Szkół Sportowych w Ustrzykach Dolnych. Mówi o tym zawarte w ostatnich dniach porozumienie!

Od nowego roku szkolnego klasy o profilu piłkarskim prowadzone będą pod okiem profesjonalnej kadry trenerskiej Legii. Umowę w tej sprawie podpisano w Książenicach pod Warszawą, w obiekcie Legia Treining Center.

 

 

W wydarzeniu tym uczestniczyli: właściciel i prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski wraz z prezesem Fundacji Legia Soccer Schools Adamem Orlikowskim i członkiem zarządu Legii Marcinem Harasimowiczem, zaś po drugiej stronie przedstawiciele Ustrzyk Dolnych w osobach: burmistrz Bartosz Romowicz, dyrektor Zespołu Szkół Sportowych Bogdan Zwarycz oraz prezes Miejskiego Klubu Sportowego „Bieszczady” Piotr Ożog. 

Od nowego roku szkolnego Zespół Szkół Sportowych w Ustrzykach Dolnych będzie kształcił przyszłych piłkarzy, czyniąc to pod okiem profesjonalnej kadry trenerskiej. Przyszłe gwiazdy „wielkiej Legii” będą uczyć się w klasach o profilu piłkarskim, funkcjonujących w Szkole Mistrzostwa Sportowego, a następnie w Liceum Mistrzostwa Sportowego.

Na mocy podpisanej umowy, Zespół Szkół Sportowych w Ustrzykach Dolnych stał się partnerem Legii Warszawa. Będzie on jedynym ośrodkiem szkolnym poza województwem mazowieckim ściśle współpracującym z Legią Warszawa.

Aby zajęcia mogły odbywać się na najwyższym poziomie, utworzona kadra trenerska będzie systematycznie podnosić swoje kwalifikacje pod okiem szkoleniowców z warszawskiej akademii. Przy ich udziale będą opracowywane programy nauczania. Trenerzy pracujący na co dzień w ZSS w Ustrzykach D. będą odbywać staże w Legii Warszawa, zarówno z drużynami juniorskimi, jak i seniorskimi. Zawarta umowa określa również, iż najbardziej uzdolnieni uczniowie ZSS w Ustrzykach D. będą mogli brać udział w testach i zgrupowaniach przeprowadzanych przez warszawską Legię. 

 

Mamy nadzieję, że dzięki tej współpracy, staniemy się jednym z najlepszych ośrodków piłkarskich dla dzieci i młodzieży w Polsce, a na pewno na Podkarpaciu. W przedsięwzięciu tym widzę duże korzyści dla marzących o sportowej przyszłości młodych ludzi nie tylko z terenu Bieszczad, ale również z okolicznych powiatów: leskiego, sanockiego, przemyskiego, a nawet i dalszych. Nasz pomysł na sport w wydaniu profesjonalnym kierowany jest właśnie do nich.

- powiedział Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy