reklama
reklama

Na tym drzewie w Sanoku "rosną" buty [ZDJĘCIA,WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie wszyscy wiedzą, że na sanockim skate parku jest nietypowa atrakcja - drzewo oblane zużytymi trampkami. To niezwykłe zjawisko okazało się być wynikiem skateterskiej tradycji, która stopniowo zyskuje popularność wśród lokalnej społeczności. Choć niektórzy mogą uważać to za niebezpieczną zabawę, inni traktują to jako formę wyrazu i oznaczenia swojej przynależności do subkultury skate'owskiej.
reklama

Pierwsze pary butów pojawiły się tutaj już od czasu starego skateparku, a od tego czasu ich liczba systematycznie wzrasta. Niektóre doniesienia sugerują, że taka tradycja wywodzi się bezpośrednio z subkultury skate'owej, która często stosuje nietypowe metody oznaczania swoich miejscówek. W przypadku drzewa, na sanockim skateparku, jest to swoisty znak rozpoznawczy dla lokalnej społeczności skaterów.


Skatepark w Sanoku od dawna cieszy się powodzeniem wśród miłośników jazdy na deskorolce. Miejsce to, pełne przeszkód i ramp, jest idealnym terenem do uprawiania tego sportu. Teraz jednak, dzięki dodatkowej atrakcji w postaci "skaterskiego drzewa", miejsce to nabiera jeszcze większego znaczenia dla lokalnych entuzjastów. To stało się jednym z punktów orientacyjnych dla skaterów, którzy odwiedzają skate park.

Pomysł na drzewo skaterskie narodził się od samego początku istnienia pierwszego skate parku przy ulicy Białogórskiej. Po prostu zużyte buty szkoda było wyrzucić w kosz, dlatego poleciały na drzewo. Pomysł przyjął się natychmiastowo i tak kolejne buty lądowały na drzewie. Wszystkie te buty symbolizują pot, łzy i krew oraz cierpliwość i pokorę do tego miejsca. Jesienią jest piękny widok a zimą drzewo wygląda jak ubrana choinka przez deskarzy. Obserwujemy nie raz, jak turyści zatrzymują się przy naszym drzewie, robią zdjęcia i wypytują nas o te buty. Mówimy wtedy krótko: to tradycja sanoczan z deskorolkami

– wyjaśnia nam Krzysiek (jak mówi jak mówi o sobie) jeden z tych starszych z deską. 

Nie brakuje jednak głosów, które podnoszą kwestię bezpieczeństwa. W końcu umieszczanie butów na drzewie może rodzić pewne ryzyko. Jednak większość skaterów uważa to za niewinny gest, który ma na celu wzbogacenie lokalnego środowiska skate'owego. Dodatkowo skaterskie drzewo staje się atrakcją, przyciągającą nie tylko miłośników deskorolki, ale również ciekawskich turystów, którzy przybywają do Sanoka.

Zdaniem niektórych entuzjastów deskorolki, to drzewo i umieszczane na nim buty symbolizują ducha wolności i kreatywności, którymi charakteryzuje się subkultura skate'owa. Jest to forma samowolnego oznaczania terenu, która stanowi swego rodzaju manifestację przynależności do skate'owej społeczności.

Skate park w Sanoku pozostaje popularnym miejscem spotkań i aktywności dla miłośników deskorolki. Teraz, dzięki skaterskiemu drzewu, to miejsce nabiera jeszcze większego znaczenia dla lokalnej społeczności skate'owej. Pomimo kontrowersji i obaw dotyczących bezpieczeństwa, tradycja umieszczania butów na drzewie staje się nieodłącznym elementem tego miejsca. Niezależnie od tego, czy traktujemy to jako tradycję, czy niebezpieczną zabawę, nie można zaprzeczyć, że skaterskie drzewo w Sanoku wzbogaca atmosferę skate parku i stanowi ciekawą atrakcję dla odwiedzających.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama